Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vidéki élet vagy panelos...

Vidéki élet vagy panelos városi lány?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, Németországban dolgozom és fél éven belül lesz annyi megtakarításom hogy:


1. Hitelre vásároljak egy nagyobb városban kb 15 millió értékben egy panelt


2. Készpénzre vegyek egy hétvégi házat, nagy telekkel avagy zárt kert amire aztán egy könnyű szerkezetes ingatlant tennék


A dillemát okozza az hogy melyik jobb befektetés hosszútávon számomra. Ha panel mellett döntök, ki tudom adni. Illetve mivel szeretnék majd egyetemre menni, az is szempont lehet, hogy több a városban a lehetőség akár munka akár szórakozás szempontjából.


A másik verziónál pedig szempont, hogy egy nyugodt életszínvonalat tarthatok fenn, ahol távolabb vagyok minden mástól. A közlekedést pedig autóval vagy motorral oldanám meg. Ebben az esetben pedig mindenképp otthonról, digitális nomádként dolgoznék. De ha mégsem tetszene, szintén befektetésképp kiadhatnám vidéki nyaraló gyanánt.


Melyikbe érdemesebb belevágni a fejszém?


22/L



2022. jan. 12. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha befektetés akkor panel. Ha saját hajlék akkor idővel egyre fontosabb lesz a nyugalom, szóval vidék. Én igy tennék

F

2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Életem első ingatlanja lenne ez, ebből adódik a kérdés hogy rögtön hosszútávra tervezzek vagy elég ha elindítom az "önállósodást" egy panel hiteltörlesztőjével.
2022. jan. 12. 21:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha később ki akarod adni/nem biztos hogy ott maradsz a lakásba akkor egy panel (nyilván nem Budapesten, mert rohadt drága) de amúgy igen.

Én alapból a vidéki életet szeretem jobban, de sajnos egyre rosszabb a helyzet vidéken, minden téren....szóval én egy kis városban, panelt vennék max ilyen 15-20 ezres városra gondolok.

2022. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a várost választanám, mert városban szeretek élni, plusz ugye több a lehetőség (munka, programok stb.). Kiadni is sokkal könnyebb lenne. De ez nyilván egyéni preferencia kérdése is.

Amúgy az ingatlanárakat azért nézd meg a kinézett helyen, mielőtt tervezgetsz, mert eléggé elszálltak és vannak kétségeim, hogy nagyobb városban kapsz lakható lakást ennyiért. Én mostanában nézegettem egy megyeszékhelyen és bár itt országos viszonylatban is drágák, de 25 millió alatt nincs egy normális másfél szobás lakás, amire nem kéne még milliókat költeni azért, hogy lakható legyen.

2022. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Láttam olyan helyszíneket amik elsőre jól hangzanak és 15 millió környéki ingatlanok vannak arrafelé. Például Nagykőrös, Szolnok stb.


De talán ebben is érdemlegesebb egyetemvárosokban gondolkodni?


Végülis az már jó szempont lehet ha Budapest 1 óra távolságra van.

2022. jan. 12. 21:26
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért elég erős ellentétek vannak a panelban élés és a világvégén "digitális nomád" életmód között...
2022. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha panel, vagy tégla lakás, akkor abban a városban nézném ahol tanulni, dolgozni tervezek. Egyetemek közelében, vagy jó munkalehetőségeknél kiadható.


Míg egy nyaralóért senki nem fog fizetni, hacsak nem Balaton vagy nagyobb hegység turisztikai központja közelében van.

2022. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én 20-on évesként megőrülnék, ha annyiból állna az életem, hogy ülök otthon, és még a munkámat is otthonról végzem.
2022. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered magad. Hétvégi házban "nehezebb" élni, panelban kényelmesebb, ott mindent készen kapsz. Értem ezalatt azt, hogy pl ha fázol, csak feltekered a fűtést, nem kell fát hasogatni meg a kályhával vacakolni. Nagyobb városban minden szolgáltatás elérhető, válogathatsz hogy melyik szolgáltatótól szeretnél netet, versenyképes árakat kapsz. Vidéken egy kis kulipintyóban örülsz ha van lehetőséged netet rendelni, horror áron. De lehetne sorolni. Én társasházban élek egy városban, a párom egy ilyen kisházban vidéken. Az alapján amit megtapasztaltam, én nem tudnék úgy élni.

Viszont előnyei is vannak, pl a nyugalom és a természet közelsége. Ott nála láttam életemben először vörösbegyet :) De nekem nem menne ez az életmód.

Befektetés ide vagy oda, az embernek az életminősége a legfontosabb. Neked kell tudod hogy te milyen körülmények között éreznéd igazán jól magad.

Nem mindenki olyan kényes mint én, ha neked a vidék nyugalma jön be a rengeteg plusz munkával együtt, akkor ne menj panleba, mert lehet hogy te ott őrülnél meg.

2022. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd eladod a panelt és veszel érte egy házat.
2022. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!