Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell a jogdíj ilyen esetben?

Kell a jogdíj ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A gimimben lesz bál, ahol fellépek,mint dj. Ilyen közegbe,esetben kell vennünk az iskolával egy alkalmas jogdíjat?

2022. jan. 13. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze
2022. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Te miről beszélsz, milyen jogdíj?! Te mint Dj jó vicc ha meg ennyit sem tudsz. Jogdij a eznek filmek utan jar akik osszehoztak a számot. neked semmi kozod e remek jogi fogalomhoz! Ink kérd át magada takaritok kozé, oda nem kell ész! DJ-nek meg a Menczer Vikit hivjatok meg.
2022. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Artisjust keresd fel ilyen ugyben, de nem hiszem
2022. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm,hogy hozzájárultál egy 17 éves "kezdő" dj élete első nagyobb fellépéséhez. Bevételem se lesz, saját magamnak tudok ezzel bizonyítani, meg más embereknek jó kedvet szerezni. És mivel nincs ilyen körben ismerősöm, ezért gondoltam megkérdem itt, nehogy e miatt bukjon a "buli".
2022. jan. 14. 06:34
 5/9 elistvan ***** válasza:
89%
Mivel bevétellel nem jár szerintem nem jogdíjköteles, de azért az Artisjusnál megkérdezném. Amúgy iskolában nálunk is szokott lenni, eddig sosem volt ilyenből baj. A kettesnek üzenem: A jogdíjat a lejátszott zenék után fizetné jogvédő iroda az előadónak/kiadónak, de van ilyen éves matrica lehetőség megfizetése is a dj szövetségnél, de szerintem csak azoknak akik tagok.Illetve a hölgyet Metzker Viktóriának hívják.
2022. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Tudom Te mézgapista 5-os Te! De gondolkozzal már! YouTube rol fogjak jatszani a zenéket egy idiota iskolabalon hogy kene ehhez jogdíj ne udegesutsel ma
2022. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 elistvan ***** válasza:
Kedves 6-os! Bárhonnan játsszák a zenéket azok attól még jogvédett alkotások. Az utóbbi 10 évben vagy 15 mióta CD eladások megszüntek a jogdíjakat vagy elég a toplistákat nézni a youtube és a spotify egyéb streaming hallgatottsági adatok alapján állítják össze. Elég egy mahasz top 40-et megnézni.
2022. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elistvan ***** válasza:
2022. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát papíron kell, de senki nem fogja bebizonyítani, hogy te nem "megvásárolt" trackeket játszol.
2022. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!