Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az életben...

Mit tegyek ha az életben semmi sem jön össze?

Figyelt kérdés

Végeztem a gimivel és letettem még egy okjt is. Utána úgy döntöttem halasztok 1 évet mert eléggé sok volt minden és kellett egy kis szünet meg pénz is. De nem találok nyár óta munkát, már ami egy picit is értelmes, azért teljes munkaidőben mégis más mint mikor diák melóztam és csak pár nap pl. egy héten. Szóval szerintem jogos, hogy vannak valamilyen elvárásaim pl nem minimálbér. Oké, hogy pályakezdő vagyok de van egy okjm és abban a területben nem tudok elhelyezkedni és marad az, hogy rossz fizuért lehetnék robot vagy ilyesmi. És ezt belátni és ennyire lealacsonyítani magamat és a képességeimet, ezzel nem tudok szembenézni.

Ezek mellett a körülöttem lévő élet sem a legmegfelelőbb, párkapcsolati területen sincsenek sikereim és ez a sok idő amim van felőröl. Szeretnék önállósulni és dolgozni, nem is álommunkahelyt keresek, nem 250+ meg ilyenek az elvárásaim, szimplán tényleg amit mondjuk tanultam vagy szeretném csinálni, nagyon sok önéletrajzot leadtam és interjún is voltam mégis elutasítanak.

Kudarcnak gondolom magam és nem tudom ezt hogyan lehetne tovább bírni. Az egyetem az egyetlen kiút számomra mivel az még adhat valamit amivel már nem néznek levegőnek a munkáltatók. Megvan rá az esély de hinnem kell benne!



2022. jan. 14. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi barátom másnak is vannak ilyen gondjai, ahogy apám mondaná "mindenkinek van egy dobása" most inkább élvezd hogy szabad vagy.
2022. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Én is gimi után elvégeztem egy biztonságőri okj-t. Azzal elég könnyen ellehet helyezkedni bármelyik városban. Nem is a minimálbért szokták fizetni azért. Én mondjuk átlagosan nettó 190 ezret kerestem úgy, hogy egésznap filmeztem majdnem. És ennél vannak jobban fizető melók is. Nem tudom milyen okj-t végeztél, de sok érettségivel elvégezhető munka létezik. Össze is írtam magamnak egy párat ha munkát keresnék meglegyenek a lehetőségeim, de mivel biztos hiányos még így nem osztanám meg.

Ha behívnak interjúra akkor már megfeleltél egyébként. Csupán meg kell tanulnod magad eladni, hogy jobb vagy a többinél. Az önéletrajz se mindegy , hogy néz ki. Nekem volt 3 fajta. Az egyik nagyon gáz volt és ahova azt küldtem be, be se hívtak. De amit utána csináltam a canva oldalán, na az igen. Az profi. Hiába nincs sok eredményem mégis úgy néz ki az önéletrajzom mint egy olyan emberé akit megéri felvenni. Persze mindenkinek elérhető ez az oldal, de nem sokan használják. Sok pocsék önéletrajzott láttam már. Barátnő találásához pedig ha elhatározod magad menni fog. Viszont ahhoz is jó ha van egy kis tapasztalatod. Internetes ismerkedésben tudok segíteni. A diplomával se biztos, hogy eltudsz helyezkedni. Az se mindegy ugye, hogy milyen.

Rengeteg jó hely van ahova csak nyelvvizsgát kérnek. Feltételezem az van neked. Ismerősöm egy nyelvvizsgával és marketinges okj val több helyen is 400 nettót megkeres. A nyelv az nagyon nagy előny.

Vagy ott van a hivatás. Rendőrség, tűzoltóság, katonaság, börtönőr.

Ha van egy alap fizikai kondíciód szinte mindegyik elérhető állás. Tűrhető fizetéssel. 200 nettót minimum mindenhol megkap már az ember. A tűzoltóságnál talán nem, de ott meg 24/48 órában dolgozol ami elég jó.

Katonaságnál pedig legalább az életeddel nem kell nagyon foglalkozni. Kapsz szállást és étkezést is. Fizut is. Annyi, hogy az életed jelentős idejét a munkádban töltöd. Persze lehet ennyire nem gáz az életed ha egyetemet is eltudsz kezdeni. :)

2022. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van érettségid és egy OKJ-d, akkor már összejött valami.

Te csak anyagilag állsz szarul. Erre pedig azt tudom mondani, hogy itthon sajnos az éhbér jár, ha nincs hiányszakmád.

2022. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!