Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberi elme hogy működik? ...

Az emberi elme hogy működik? Ha én tanulni is szeretnék, akkor hogyan tegyem? Mi a tanulásra a legjobb (tanulási) módszer?

Figyelt kérdés

Ha én arra gondolok, hogy "most tanulok, és tanulni akarok egész héten", akkor az agyammal mi történik?

Bekapcsolja a "Tanulok" funkciót, és a gondolatom/gondolataim

1 pontba irányulnak?

1 helyre, a tanulásra koncentrálnak?


Vagy tán van erre egy megfelelőbb, jobb módszer?

Ez az alap énem, ez egy "szerintem" jellegű, önismereti kérdés.



#tanulás #oktatás #módszertan #Jó módszer #Mégjobb módszer
2022. jan. 17. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell figyelni es meg kell probalni megerteni a dolgokat ... utana mar minden magatol ertetodik.
2022. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó, de a történelmet elég nehéz megjegyeznem... és sztem utána "ha meg is jegyeztem" mind a 100 dátumot külön sztorikkal, akkor azt hogy kéne megtanulnom, hogy meg is maradjon?

Vagy földrajz, kémia, fizika?!


Pl ezekre hogyan lehet jól felkészülni? Megtanulni, esetenként bemagolni?!?

2022. jan. 17. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Vége lesz, meg kell tolni, és már ott is vagy. Ugyanezzel küzdöttem mindig. Amit értesz, azt nem lehet többé nem érteni, ezért sima ügy egy jól végiggondolt definícó, vagy bármi, ami valóban törvényszerű. Ha még érdekes/érdekel is, az is új értelemmel tölti meg. Trükköznöd kell, hogy érdekes legyen. Például angol szókincset mélyíteni jó lehet töris videók nézegetése, még ha nem is biztos, hogy elég a magyar vonatkozású. Esetleg bukkanhatsz dolgokra, amik eltérnek a tankönyvitől, és kimondottan érdekességképpen megemlítheted, hogy X dokumentumfilmben ezt láttad. Így kapnak négyest meg ötöst töriből meg irodalomból ilyen mindent megérteni akaró tökorrok mint te vagy én. Kicsit rá kell erőlködni, hogy a múlt tényei is tények, még ha kevésbé fontos is legtöbbjük, mint egy-egy valódi, rendszerint korszakalkotó felfedezés. Lehet vadászni összefüggéseket és meg lehet ott is nézni, milyen mély a nyúl ürege, ha érted mire célzok...
2022. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értelek.

Akkor én is ilyen jellegű vagyok, hogy szeretem megértetni, amit én is már értek :)

2022. jan. 19. 04:16
 5/5 A kérdező kommentje:
4#És erre rengeteg módszer van, hogy bemutassam a megértett dolgokat :)
2022. jan. 19. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!