Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az érettségin összesen hány...

Az érettségin összesen hány pont érhető el?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségin százalék van. Ha a felvételire gondolsz, a max pont az az 500
2022. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És hogy lehet megszerezni az 500 pontot?

Mindenből hibátlannak kell lenni?

2022. jan. 18. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Nagyjából. 400 felett kezd el számítani a dolog, azt gyerekjáték összeszedni. 500 közelébe már nehezebb érni.
2022. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Van 2 tantárgy súlyozott átlaga, azt a verziót tudom mivel sosem voltam jó tanuló.

1 tantárggyal elérhetsz 100 pontot. Ezt megduplázzák így lesz 200 pontod

a másik kritériumtárgy ugyanígy megy, még 200 pont, a kettő összesen 400 pont.

Erre jönnek rá a plusz pontok (max 100 pont). Emeltszíntű érettséginél tárgyankánt kapsz 50 pontot garantáltan csak annyi a lényeg hogy kb 20-30 pontot összehozz annak a tárgynak az érettségitesztjén.

2db emeltszíntű érettségivel megszerezheted a 100 pontot.

Vagy olyat is csinálhatsz hogy csak az egyik tárgyból emeltezel és mellé mondjuk szerzel egy középszíntű nyelvvizsgát ami asszem 28 pontot ér.

Emeltszíntű nyelvvizsga talán 40 volt.

Még szerezhetsz plusz pontokat egyéb módokon amikkel nem nagyon vagyok tisztában.

2022. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a felvi.hu-n részletesen le van írva az egész pontszámítási rendszer, sztem nézd át ott
2022. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!