Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gáz szeptember...

Szerintetek nem gáz szeptemberben december végi lejáratú ajándékutalványt ajándékozni?

Figyelt kérdés

Szeptemberi esküvőnkre év végi lejáratú feldobox utalvány kaptunk. Mint kiderült meg lehetett volna hosszabbítani, de én még előtte eladtam másnak.

Vagy szeptemberben még csak ilyen lejáratú feldobox csomagokat lehetett venni a boltokban? Nem volt későbbi? Mert nekem az is eszembe jutott hogy máshonnan kapták és úgy adták tovább, dehát csak nem.



2022. jan. 18. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket legalább egy évre szokták adni, vagy a következő év végéig.
2022. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem gáz, negyed év alatt bőven találnia kell egyetlen napot az embernek egy programra.

Az viszont elég proli dolog amikor valaki eladogatja az esküvői ajándékokat.

2022. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
#2, ha fölösleges dolgot kap, akkor miért ne adja el?
2022. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt szokták mondani, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát.

És szerinted nem gáz azon hisztizni, hogy szeptemberben év végi lejáratú ajándékutalványt kaptál?

2022. jan. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Eladni gázabb
2022. jan. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ajándék lónak üsd ki a fogát!"

Nagyobb ciki lenne februárban ajándékozni az - azt megelőző év - decemberi lejáratú utalványt.

Feleségem nővére többször is meghúzta azt, hogy a szekrény tetején megromlott pezsgőt vitt a másik húgának a születésnapjára, névnapjára. :)

2022. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Eladni gázabb, de hogy jött ez most 3 hónappal esküvő után, rég eladva az azóta lejárt utalványt?
2022. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

És amikor megkérdezi az ajándékozó, hogy merre használtátok fel, akkor majd mondd el szépen, hogy eladtuk.

Szerintem maga az ajándékozó se tudta meddig érvényes, ő jót akart nektek. De majd 4 hónap után ez hogy jutott eszedbe....

2022. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó indulatú választ. :D

Nem akartam leírni az egész sztorit, mert gondoltam akkor nagyon hosszú lett volna, de látom muszáj lesz.

Pont az van, amit itt néhányan tippeltek, hogy, akitől kaptuk üzenetben rákérdezett, hogy felhasználtuk-e. Normálisan válszoltam neki, hogy sajnos nem tudtuk volna 2021-ben felhasználni, mert az esküvő/nászút miatt szűkösen jöttünk ki a szabikkal, pedig amúgy nagyon örültünk neki, amikor kaptuk, de ezért eladtam másnak, hogy ne vesszen el teljesen.

Azóta nem írt semmit, gondolom megsértődött. De amúgy tudta ő, hogy meddig érvényes.

2022. jan. 19. 10:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy van hogy sorakoznak a polcon az X összegű X lejárati dátumú utalványok.

Én amikor vettem akkor miután rárakták az általam kért összeget a vásárlástol számított egy évig volt jó.

Tehát az aki adta, már ő is kapta valakitől csak nem használta. Meg illett volna hosszabbítani mielőtt nászajándékot csinál belőle. Ha viszont előre szólt (ami itt nem derült ki) akkor viszont magadra vess hogy nem használod el.

2022. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!