Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha egy jellemt...

Mit tegyek, hogyha egy jellemtelen senki vagyok és mindig mások után megyek?

Figyelt kérdés

Nem tudok senki mellett én lenni. Mindig átveszem az éppen aktuális barátom stílusát. Szóhasználatot, viselkedést erőltetek magamra, ami az adott illetőjé. (Például: óvodában az egyik óvodatársam, akit akkor nagyon menőnek tartottam, nem azt mondta, hogy takarodj, pusztulj, menj innen, hanem hogy pusztulkodj. Vagy például általánosban volt kinti és benti cipő is, és mivel az egyik osztálytársam nem vette át a cipőjét, ha mentünk az udvarra, így én sem.)


A fenti példákkal úgy gondolom, hogy nem is lett volna baj, hogyha nem marad meg ez tinédzser koromra.

Nyilván olyan dolgokra, hogy lógjak a suliból, cigizzek, piáljak, ilyenekre nem tudnak rávenni, de sosem adom magamat, mindig mást játszok, mást utánzok. És erre valamilyen szinten "rászolgál", beigazol a visszajelzés: ha elkezdem magamat adni, mindenféle filter és maszk nélkül, akkor elfordulnak tőlem az emberek. Így kezdeni még semmilyen kapcsolatot nem tudtam kialakítani. Valahogy mindenki számára érdektelen vagyok, akik számára meg érdekes lennék (a nálam fiatalabbak például), azok meg számomra érdektelenek.


2022. jan. 25. 20:51
 1/2 Csabipapi válasza:

Kedves ismeretlen! Nem vagyok pszichológus,de mindig nagyon érdekelt az emberi természet. 78 éves élettapasztalattal megkockáztatom, hogy a másokhoz való alkalmazkodás, a csoportszellem genetikailag kódolt az emberi természetbe, ami azért tudományosan is bizonyított. Ezért a természetes jelenségért, ha ez nem beteges mértékű, akkor felesleges rágódnod. Az, hogy ez nálad nem beteges mértékű, az is bizonyítja, hogy káros szokásokra nem voltál rávehető.

Azt hiszem, hogy ezt a tulajdonságodat felnagyítod, de ha ez nagyon zavar, akkor pszichológus szakemberhez kell fordulnod, csupán azért, hogy jól érezd magadat a bőrödben!

2022. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 atesz763 ***** válasza:
Azt mondják hogy mindenki csak az 5 legközelebbi barátja átlaga, és ebben sok igazság van. Az hogy átveszel dolgokat másoktól nem jelenti hogy nem vagy önálló egyéniség, nekem is szinte minden érdeklődési körömben jelen van egy haverom is, nem nagy dolog
2022. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!