Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lemondanátok ezekről a Föld...

Lemondanátok ezekről a Föld érdekében?

Figyelt kérdés

Ha a globális környezetszennyezést ezzel 33 százalékkal lehetne mérsékelni, akkor lemondanátok ezért az okostelefonok és a facebook használatáról?

Vagy ezek nektek létbevágóbbak, mint a környezetvédelem?



2022. jan. 27. 19:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Napenergiával töltöm a telefonom és facebookot nem használok. Maradnék a tudatos áramfogyasztásnál és élnek tovább okosan.
2022. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
60%

#9


Ez csak töltésnél releváns. Modern akksik fél óra alatt töltik fel 0-ról 100-ra magukat. A telep kapacitásától függően elég lehet ehhez egy 60 wattos gyorstöltő is. Nem úgy, mint pl. egy elektromos autónál, amit etetni kell mint a lovat. Az valóban beleharap a hálózatba kőkeményen.

2022. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen, az elektromos autók átrajzolják az atomerőművek fontosságáról kialakult képet. Európa szerte radikálisan emelkedik a fogyasztás.
2022. jan. 27. 19:56
 14/24 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak a telefonról kell lemondani még a Facebookról és a laptop marad, akkor simán. A Facebook eleve szar, amit még telón meg lehet csinálni, azt többnyire gépen is. Laptop úgyis állandóan van nálam. Ezt nem tudnám nélkülözni, mert munkaeszköz. A telefon is, de végülis nem létfontosságú.
2022. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Én lemondanék.

Tudom magamról, hogy túl sokat használom ezeket amivel csak pazarlom az időmet, persze amellett hogy vannak előnyei is. Többször is kerültem olyan helyzetbe, hogy nem volt net, pl mamámnal ahol be soncs kötve vagy áramszünet miatt ahol nincs wifi, stb., amik igazából tök jól sültek el, és sokkal hasznosabban tudtam kihasznalni az időmet, mint a szájberszpészben.

Nagyon sok előnyét, de hátrányát is látom a szociális mediának.

Ha le kéne róla mondani, nem mondom, lehet hiányozna hogy XY-ra csak úgy rá tudok írni, es kb azonnal válaszol, de szerintem ha a kommunikációt megoldották az emberek az okostelefonok meg szoc media előtt, akkor erre képesek vagyunk/lennénk. Van posta, vezetékes telefon, amit gyerekkoromban használtunk, és minden rendben volt vele. Magnó, lemezlejátszó, MP3, walkmen, discman, stb.

Szal lényeg, hogy en bevállalnám, mert a hátrányai mellett számomra sokkal több előnye lenne plusz a környezetet is védné.

2022. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%

Ha lehet laptopot használni, minden további nélkül lemondanék.

Igen, tudom, az is szennyezi a környezetet, de ha csak a telefonjukról lemondanak az emberek, az is előrelépés.

2022. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%
Facebook-ról simán, a telefonról nem. Alapból szeretem használni a szabadidőmben, de amúgy munkaeszközöm is, szóval szükségem is van rá.
2022. jan. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%
Simán. Már csak azért is, mert egyiket sem használom. Ha holnap mindkettő megszünne, nekem fel sem tűnne.
2022. jan. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
54%
Facebook-ot már csak a nyuggerek használnak. Ha a telefon lerakással megmenthetem a bolygót, szivesen váltok tablettre!
2022. jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

Előbb mondok le egy csomó más dologról. Ezek kellenek a munkámhoz, és bevallom, szabadidőmben is szeretem.

Eleve nem ezeket érzem a legnagyobb problémának, sőt.

Tegyük fel, kidobom az okostelefonom és nem veszek helyette újat. Szükségem lenne helyette egy butatelefonra, egy mp3 lejátszóra, egy gps-re, egy laptopra/tabletre, egy fényképezőgépre és egy e-book olvasóra minimum. Teát összességében több nyersanyagfelhasználással, energiafelhasználással és elektronikai hulladékkal járna a művelet.

Tehát összességében: nem, nem látom értelmét, nem mondanék le róla.


(Amúgy nem töltöm gyakrabban és több ideig az okostelefonom, mint a "butafont" ami előtte volt.)

2022. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!