Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van, hogyha valaki...

Az miért van, hogyha valaki kap egy kritikát (versre, első kiadású könyvre, rajzra), akkor nem elfogadja, és esetleg elgondolkodik rajta, hanem egyből olyanokat válaszol, hogy "de én autista, depressziós, bipoláris zavaros vagyok"!?

Figyelt kérdés
És akkor mindenki sajnálja, és az a szemét, aki kritikát ír. (Nem lehúzás, építő jellegű.)
2022. febr. 1. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Én megkérdezném, hogy oké autista vagy hallottam. Nagyon sajnálom. Szóval érted a kritikát? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Engem biztos nem érdekelne senki véleménye ha őszintén elmondom amit gondolok a verséről. Nem kell elfogadni, de ez van. ^^
2022. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg többre tartja magát nálad és sértő neki, hogy te beleszólsz.
2022. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Ez a tehetség kutatokban is megfigyelhető jönnek hogy ezt a táncot a beteg anyukámnak ajánlom meg a beteg gyerekem miatt csinálom stb. És akkor mindenki bőg és és beszavazzák nagyon nagyon sok mindenben nem értek egyet Puzsér retorikájával DE amikor a ki mit tube. Allatt kezdesből közölte hogy senki meg se próbáljon beteg nagymamával vagy cuki kutyával szimpátiát kelteni ha a produkció szar mert nem fogja érdekelni azt azért tudtam üdvözölni. Ugyan ez itt is hogy mersz te egy beteg embert bántani ha fingik is értékelni kell mert van valami vagy valodi vagy az is lehet hogy csak Dr. Google által diagnosztizált baja
2022. febr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 a kritika nem beszólás.


Nos ez általában akkor történik, amikor az illető először mutatja be a munkáját nagyobb, idegen közönség előtt. A család meg barátok azok sose fogják sajnos megmondani ha nem jó, ezért csak bólogatnak, hogy jólvan, nagyon f@sza vers, művészi, hogy nincsenek rímek benne. Nagyon király festmény, művészi, hogy egy ecsetvonás sincs a vásznon. Nagyon király fotó, nagyon művészi és így a tuti, hogy semmi se éles. Lehetne sorolni


Amikor meg idegenek, bias nélkül elmondják róla a véleményt, akkor nincsenek istenítve, hogy mekkora királyok, mert miért mondanák a fosra hogy jó? Ezt az egójuk meg nem tudja elfogadni, ezért elkezdenek védekezni, és sértésnek veszik, hogy "leszólod" miközben csak kritika volt, hogy mi a probléma.


Dunning kruger effekt is belejátszik. Eleinte minden műre azt gondolja az ember, hogy ő most ettől Wass Albert, vagy Ludwig Dettmann, vagy Leni Riefensthal. Aztán ahogy halad, rájön, mennyi mindent kell még tanulnia, hogy tényleg jó legyen abban amit csinál, és innentől kezdve egyre jobban tudja majd kezelni a kritikát, és nem sértésnek fogja venni, hanem segítségnek, mert emberek időt szántak arra, hogy megnézzék a művet, és véleményt írjanak.


Ezt nyugodtan meg lehet mutatni az érintett félnek.

2022. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!