Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik női keresztnév becézése...

Melyik női keresztnév becézése lehet a Kemi?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nagymamája becézte így a nővérét, sajnos nem tudom, melyik név becézése lehet.
2022. febr. 3. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Kamilla?
2022. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem Klemi? Úgy a Klementina.
2022. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Talán a Kamilla, de azt is el tudom képzelni, hogy a becenév az eredeti névtől függetlenül alakult ki.
2022. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az sem biztos, hogy a neve alapján jött a becézés, lehet teljesen véletlenszerű a dolog, sok embernek van olyan beceneve ami egyáltalán nem is hasonlít a nevére.

Ismerőst kéne emgkérdezni, hogy miért becézte így, elhet van mögötte valami kis történet is akár, bár lehet tényleg simán valamelyik név becézése csak.

2022. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Lehet vezeteknev becezes is, pl a Kemenes neve.
2022. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy hasonlít az eredeti névre. Pl. 20 éves elmúltam, amikor megtudtam, hogy a Dodó az a József becézése.
2022. febr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A házunkban egy kisfiút Dodónak hívtak a szülei. Kiderült hogy Zsigmond
2022. febr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6: nekem Dodi becenevű József ismerősöm van :).

Én is Kamilla v. Klementinára tippelek, ha biztos, hogy a keresztnévből jön. Ha meg nem, akkor bármi lehet... rengeteg olyan ismerősöm van, akinek köze nincs a beceneve a keresztnevéhez (sőt van olyan, ahol a vezetéknevéhez sincs) - Golyesz, Maki, Maci, Bütyök, Csumpi...

2022. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Klementinának tűnik. De lehet hogy tényleg nem is kapcsolódik a nevéhez. Engem például nagyapám Lujzának hívott, apám néha Rozinak, öcsém Micikének, unokatestvérem Récének és egyiknek sincs köze a hivatalos nevemhez mert Erzsébet vagyok.
2022. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!