Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most költöztem kollégiumba...

Most költöztem kollégiumba (egyetem), tudnátok ebben segíteni nekem?

Figyelt kérdés

3 másik lánnyal vagyok egy szobában (lány vagyok természetesen), 4-es beosztású szobák vannak. Nem ismerem a szobatársakat, de nem is volt választasi lehetőségem mert nem volt nagyon más kiadó, felszabaduló hely.


A szobánkban csak egy picike mosdó van kialakítva (igazából egy wc és egy kézmosó van benne), zuhanyozni csak a közösben lehet a folyosó végén (ott van wc is kettő). Már kitapasztaltam hogy én kelek legkorábban (magamtól), viszont mivel sokan lakunk az emeleten, a közös mosdó reggel mindig forgalmas. Kimentem és nem tudtam wc-hez jutni 5-10 percig. Ezért mivel láttam hogy foglalt visszamentem a szobánkba és ott mentem el wc-re.


De sajnos a lehúzás a tartályhanggal meg a légfrissitővel való befújás nagyon zajos, fölébredt rá ma két szobatársam és tök kellemetlenül éreztem magam hogy miattam felébredtek.


Aki esetleg tapasztaltabb kolilakó, mit tanácsoltok? Kicsit legyen önző? Ne érdekeljenek mások? Igen tudom megoldás ha kivarom a soromat kint de egyrészt sietek órára, másrészt nem mindig tudom tartogatni a dolgot na... Amióta itt vagyok ezt a szobánkban elkülönített helyet nem nagyon használta semelyik szobatárs.



2022. febr. 4. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Majd megszokod. Lesz ott ennél nagyobb baja mindegyikötöknek, ha ennyire intim dolognak fogjátok fel azt, hogy anyagcserét folytattok.
2022. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy a WC-t lehúzod, rendeltetésszerű használat. Ezen senki nem akadhat fönn.


Én egyébként annak idején, amikor olyan szobában laktam, ahol nem volt WC, ill. fürdőszoba, reggel 6-kor imádtam kelni. Tök csönd volt, a WC-k tiszták voltak és senki sem volt ott. Az átlag egyetemista fél 8-kor még csak a szemeit nyitogatta az ágyban. :-)))

2022. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az a helyzet, amikor "önzőnek" kell lenni, de nem nevezném ezt önzőségnek, szimplán ez van. A kollégium sokszor ilyen. Én is laktam olyan szobában, ahol közvetlenül egymás mellett voltak az ágyaink, végig kellett trappolni a másik mellett, a szekrény ajtaja rendre nekicsapódott a falnak, a szoba ajtaja nagyon hangosan kattanással nyílt, hangosan és / vagy többször szólt a szobatársam ébresztője stb., ez mind zavaró, kényelmetlen és gyakran felkeltem ezekre. Viszont mind tudtuk, hogy ez van, nem direkt csinálja a másik csak ekkora helyen, ilyen körülmények között így lehet élni.
2022. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Jajj milyen kis édeskék vagytok. :)

Még nem tartotok az éjfékor fiút felhozó, vele éjjel 2-ig pettingető, majd a reggel 7-ig horkoló fázisban. :)

2022. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindenkinél jön ám el az a fázis...
2022. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!