Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban csak egy nő...

A mai világban csak egy nő végezhet házimunkát, főzés, mosás stb? A barátom családja nagyon kötekedő..nem nézik jó szemmel, hogy ketten végezzük a házimunkát.

Figyelt kérdés

Feltették a kérdést, hogy miért nincs elmosva pl azaz 1 pohár? Én miért pihenek pl 18 órakor? nagyanyáink nem így csinálták annak idején... válaszom az volt, hogy már azt a világot éljük, hogy a nő nem dolgozik otthon neveli a gyerekeket vezeti a háztartást stb...m1 nem megyek bele a részletekbe,de szerintetek ez így igazságos?

Ne értse senki félre.

A kérdés lényegében, hogy egy férfi nem végezhet házi munkát?



2022. febr. 16. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Rohadtul nem igazsagos, mert mig regen a no haztartasbeli volt, azaz otthon tett-vett, ellatta a csaladot, ma mar dolgozik, ugyanugy, vagy akar tobbet is, mint egy ferfi... szoval ha egyenjoguak vagyunk, akkor tessek a ferfinek is besegiteni a hazimunkaba. De ha kulon eltek, mi joga van beleszolni? Semmi.
2022. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Kit érdekelnek a maradi, primitív, kötekedő vén szarok. Tisztelet a kivételnek. Ennyi erővel ő meg a pataknál mosson, mert a nagyanyja idejében nem volt mosógép. Nem a középkorban élünk, egy nő is ugyanúgy 8 órát dolgozik, mint egy férfi. Nehogy már még otthon is egyedül ugráljon, miközben a hapsi a gép vagy a tv előtt fetreng.
2022. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Miért hallgatsz ilyen maradi idiótákra?

Normális embereknél szerintem szituációfüggő:

- Ha a nő nem dolgozik, hanem háztartásbeli, akkor normális ha a házimunkát ő végzi, de ha a párja nem egy címeres seggfej akkor nem csinál neki plusz munkát, pl. elmossa maga után azt a poharat, a szennyesbe dobja a zoknijait, nem trappolja össze sáros cipőben a padlót. Alap figyelmesség.

- Ha a nő sokkal kevesebbet dolgozik, vagy sokkal könnyebb munkát végez és több a szababdideje, akkor megegyezhetnek abban, hogy többet vállal a ház körüli teendőkből, de ez nem jelenti azt, hogy mindent ő csinál.

- Ha egyformán dolgoznak, akkor egyformán kiveszik a részüket a teendőkből. 2022 van, ez az alap.

2022. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi közük van hozzá, hogy te mikor pihensz, meg mit csinálsz otthon vagy mit nem? Rövidre fognám, nem magyarázkodnék nekik: ha nem tetszik, majd ők otthon másképp csinálják a saját életükben a négy fal között.
2022. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Ja és nyugodtan mutasd meg nekik a válaszokat. Talán elgondolkodnak, bár a kérdés alapján nagyon nincs mivel.
2022. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

a barátod családja = anyósod? :-DDD


MI köze hozzá? Odamegy ellenőrizni, vagymi? Ne beszéljetek erről....


És gyorsan vegyetek egy mosogatógépet. :-D

2022. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Van egy barátom, aki egy ideig egymaga bérelt egy kétszemélyes szobát valahol London külvárosában. A főbérlője egy (talán szerb) nő volt, és volt a házirend, hogy hetente más takarít. Rajta kívül volt két pár, két srác plusz a főbérlő a férjével. Na, most, ezt persze úgy kell elképzelni, hogy csak a lányok, a fiúknak nem kellett, a barátom (aki amúgy lány) szóvátette, hogy marhára igazságtalan, de a főbérlő kioktatta, hogy ennyi idősen (28 volt akkor) nehogy már letörjön a kisujjáról a köröm, hogy takarítani kell, ez nem szálloda. (Ő nem a takarítást ellenezte, hanem azt, hogy csak a lányoknak kellett.)

Aztán pár hónap múlva elköltözött, mert elege lett ebből még abból is, hogy a főbérlőnek soha semmi nem volt elég tiszta. (Hozzánk költözött.)

2022. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk mind a ketten kivesszük a részünk a háztartásból. Számunkra ez a normális. A vőlegényem keze se törik le a mosógép k-bepakolásától vagy egy kis mosogatástól.
2022. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én magam részéről szeretek takarítani, törölgetni, sepregetni, felmosni. Mosogatással sincs bajom, de az nem kapcsol úgy ki mint az előzőek amiket tényleg szeretek csinálni, akár mikor unatkozom. Mellette persze szeretek barkácsolgatni is, kerti munkát csinálni.

Ha pont amiatt nem tartana valaki férfinek, mert pl szeretek törölgetni, meg felmosni (mert szeretem a rendet), de mellette a hegesztő se esik ki a kezemből, ott nagyon el kellene gondolkozni, hogy ki akkor a férfi.

2022. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a házimunka beosztása úgy jó és normális, ahogy az adott párnak/családnak megfelel. Én úgy nőttem fel, hogy munkamegosztás volt mindig is, igaz sok munkát csak apa tudott megcsinálni a kertben pl., főzni is szeret, de fürdőszobát nem takarított sosem, ez a mi dolgunk. Erre amúgy én kényes vagyok, mert higiéniailag fontos terület a fürdő, így nagyon nem szerettem, amikor a lakótársaim nem voltak alaposak/ vagy egyáltalán nem csinálták meg a takarítást. Mosogatni, felmosni nem szeretek, az ablakpucoláshoz alacsony vagyok, így ezeket általában a párom csinálja. Főzni nem tud, kertünk meg nincs, szóval itt sem egészen az a minta, mint otthon volt, de ez teljesen oké. Amúgy ettől függetlenül engem is kritizálnak a szüleim bőven, de nem érdekel, ez nem az ő háztartásuk.
2022. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!