Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan emlékeztek vissza a...

Hogyan emlékeztek vissza a 2020-as évre?

Figyelt kérdés
Kérlek jellemzétek hogy éltétek meg!

2022. febr. 26. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Borzalom. Covid, lezárások, kihalt utcák, tanácstalanság, fejvesztettség, halál és kórházak.
2022. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Kb. mint bármelyik másik. Itthonról dolgoztam, az igaz, ami nagy könnyebbség volt, de én DOLGOZTAM, azaz nem volt időm "unatkozni" meg a híreken csámcsogni. Betegek szerencsére nem voltunk, és úgysem lett volna időm császkálni, így a kijárási korlátozás sem érintett túlságosan. A szokásos nyaralás ugrott, és sok baráttal szinte egyáltalán nem találkoztam (de telefonon sokat beszéltünk). Pár jó program kimaradt, főleg nyáron. Csendes év volt.
2022. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Jó volt. Bezért a suli, lazaság volt, volt idő pihenni és szórakozni, ha bementem a városba kb csak én voltam, nem zavart senki. Meglett az érettségi szóbeli nélkül.
2022. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Borzalmas. Benne voltam egy mérgező párkapcsolatban, + szakítottunk is abban az évben, a legjobb barátnőm öngyilkossági kísérletet követett el, a folytonos bezártság kikészített, nem tudtam rendesen felkészülni érettségire, a szóbeli hiánya miatt egy teljes jegyet buktam is egy tantárgyból. Azóta rosszabbodott a pánikbetegségem, kb. elmenni nem tudok anélkül kikapcsolódni, hogy ne azon aggódjak, mikor fogok a stressztől hányni.
2022. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Online oktatás, megszabadultam utolsó hónapokra az idegesítő osztályomtól, elballagtam. Új suli, beilleszkedés, gimi. Semmi hirtelen történés nem volt.
2022. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szalagavató, online oktatás - gimis éveim hirtelen értek véget, bizonytalanság, fejveszettség, katyvasz az érettségi körül, lezárások, korlátozások, maszk, ballagás. Egyetem, még egy kis online oktatás, majdnem műtét.

Mentálisan megviselt 2020 és bár remekül sikerült az érettségi, és oda kerültem egyetemre, ahová a leginkább szerettem volna, nem sok jót tudnék akkorról kiemelni.

2022. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az év nagy részében teljes vagy részleges home office volt, így megszabadultam az idegesítő kollégáktól, napi kétszer átlag 50 perc utazástól és egyébként is millió előnye volt a HO-nak. Ez hatalmas plusz.

Viszont KATA-ztatott a munkáltatóm, egy pocsék multihoz voltam kiközvetítve, lényegében átvertek a munkámat illetően, szakmailag nem fejlődtem és az angoltudásomat se kellett használnom. Ez mínusz.

Viszont novemberben fel tudtam mondani, multinál kaptam ajánlatot, ahol normális bejelentés várt és nem kiközvetítve voltam... Ez plusz.

Egyetemet csinálok munka mellett, a második és a harmadik félév volt 2020-ban, brutál nehezek voltak. Ez mínusz.

Viszont a távoktatás valami elmondhatatlan nagy segítséget nyújtott a jóval kevesebb utazás, a hatékonyan kihasználható szünetek és lyukasórák, a felvett gyakorlatok és egyebek miatt. Ez hatalmas plusz.

A lezárások (március közepe - május közepe; novembertől 2021 tavaszig) nem igazán érintettek, mert kitanultam a belemet otthon. Annyiból még plusz is, hogy nem kellett bajlódnom programok lemondásával, nem bántottam meg senkit programok lemondása miatt. Ez enyhe plusz.

Végre nem voltam krónikusan kialvatlan. Ez hatalmas plusz.

Rájöttem, hogy a többletidő egy részét használhatom edzésre is. Heti 3 órányit edzettem (otthon torna, futás, bicaj), majd ezt növeltem is. Ez hatalmas plusz.


A COVID-intézkedések vagy semlegesek voltak, vagy segítséget nyújtottak. Nyárra meg mindent feloldottak, akkor tudtam élni már amennyire, mert fél nyáron tanultam autodidakta.

2022. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!