Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne érettségim...

Hogy lehetne érettségim bejárás nélkül?

Figyelt kérdés

11 osztályos vagyok eddig online volt így nem volt olyan rossz, de nem jó az osztályom, utálok bejárni.

Ezt az évet tervezem befejezni, mert kb 4 hónap van vissza, kibírom. De nem akarok még 1 évet velük lenni, nem akarok szalagavatót, nem akarok ballagni, semmit. Viszont kéne érettségi.

Utolsó évet hogy lehetne megoldani?


2022. febr. 27. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Magántanulóként.
2022. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

- estin

- levelezőn

- magántanulóként

2022. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogy lehetek magántanuló?

Levelező?

2022. febr. 27. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos már pár éve csak nyomós indokkal lehetsz magántanuló, jó hír, hogy estire átmehetsz szerintem, keresd meg a legközelebbi esti iskolát (google a barátod).
2022. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A magántanulói státusz elnyerését nagyon megszigorították, ez nem reális alternatíva. Esti suliba mehetsz (pár éve volt távoktatás is, heti 1 nap bejárás ott is kell, nem tudom, van-e még ilyen), jogilag érettségire bocsát, de magadra leszel utalva, ami a felkészülést illeti.

Én a helyedben kibírnám a nappalit. Nem kell részt venni a szalagavatón (én sem táncoltam), akár a ballagáson sem, ha nem akarsz. Nyáron úgyis lesz egy kis szünet, akkor "regenerálódhatsz", az utolsó iskolaév meg úgyis kb. 6 héttel rövidebb.

Én is utáltam, de az utolsó év egész gyorsan elment, legalábbis a téli szünet utáni rész.

2022. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

EGyéni tanrend a magántanuló új megnevezése - és nem fogsz kapni engedélyt. Eleve a szüleid kéne hogy igényeljék, de nagyon szigorú feltételek vannak - az iskolaundor nem szerepel az indokok között...


[link]


Ha se élsportoló, se SNI-s, se komoly tartós betegséged nincs, akkor bele se kezdj...

2022. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy nem jársz be. Az egyéni tanrendet utálom az osztályomat címszóra hivatkozva nem engedélyezik. Elmész másik iskolába vagy felnőttoktatásiba, ez utóbbiban jobban tolerálják hiányzást. De nemigen értem, hogy a szalagavató meg a ballagás, amin nem kötelező résztvenni, mért okoz ekkora problémát. Ráadásul azokon az egyéni tanrendesek is részt vehetnek, tehát a kettő között nincs összefüggés.
2022. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5

Ismerősöm tavaly végzett, nekik egy héten 2x kellet bemenni délutántól este 7-8ig, szerintem utólag is be lehet csatlakozni.

2022. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 4-est is én írta, miért lettem lepontozva ?!
2022. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én is estin vêgeztem 2015-ben, heti 2 alkalom du.3-tól 7-8-ig.

2022. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!