Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan sikerül...

Egyetemisták! Hogyan sikerül beosztanotok az időtöket, a tanulást?

Figyelt kérdés
A korábbi féléveimben nem volt ezzel gondom, de most sokkal több mindenre kell koncentrálnom és már nem boldogulok. Nagyon sok mindent kell észben tartanom, több mindennel kell egy ütemben haladni stb. és valamikor már úgy vagyok vele, hogy azt sem tudom mibe kezdjek bele, mert semmire sincsen normálisan kapacitásom. Valamikor már elkap a sírás, mert ezzel sem vagyok még kész, de ezt is meg kell csinálni, annak lejár a határideje, ezt már nem húzhatom tovább, de nincsen rá idő, de muszáj megcsinálni stb., nem bírom. Nem vagyok halogatós típus, ha kell akkor nekiülök, elkezdem stb., de közben folyamatosan azon stresszelek, hogy nem leszek kész, ki fogok csúszni a határidőből, ha ezzel végeztem akkor jön is a következő stb. Ha vége a hétnek, akkor már az jár a fejemben, hogy a következő hétre mit kell csinálni. Minden egyes órámra hétről hétre készülnöm kell, mellette szakdolgozatot is kell írnom (illetve nyelvet kellene még tanulnom, de azt már teljesen elengedtem, ez számít a legkevésbé). Az oktatók is általában az utolsó pillanatban adják ki az anyagot, hogy még véletlenül se tudjunk előre készülni. Mindig kinyomtatom a tárgytematikákat, összeírom és kijelölöm a feladatokat a határidőkkel együtt és próbálok ez mentén haladni. Viszont sokszor hiába osztom be, hogy mikor mivel fogok foglalkozni, ez nem mindig sikerül, mert pl. közbejön valami, nem kapjuk ki az anyagot vagy a saját hibámból csúszok meg (pl. már nem egyszer előfordult, hogy elaludtam olvasás közben, mert már olyan fáradt voltam). Ingáznom kell, ez is sokat kivesz belőlem, mert nem hosszú az út (kb. 50 perc), de a buszra és a vonatra való rohanás, a késésen való stresszelés stb. is mind fáraszt.
2022. márc. 1. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére már nem vagyok egyetemista de nekem is ilyen volt a vége. Csak arra koncentráltam ami kellett a sikeres államvizsgához, minden mást hagytam. Nem kaptam kolit, hajnali fél háromkor keltem minden héten hogy beérjek, utána pedig a fél napom rendszeresen elment a tömegközlekedéssel, ötször átszállás persze. Olyan szinten fáradt voltam hogy alva jártam ami se előtte se azóta nem fordult elő. És akkor anyám még képes volt benyögni hogy menjek el forgalmira. Szerintem ezen túl kell lenni és majd az élet rendeződik utána úgyis. Az is jó volt, hogy mindenki ott rúgott belém ahol tudott, konzulens, segédtanár, vizsgáztatók, de elehet készültem ezért sehol nem sikerült megbuktatniuk. Életem legnehezebb fél éve volt.
2022. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
4. évemben vagyok. Van mellette egy 11 hónapos kislányom. Csinálom, ahogy tőlem telik. Nappal online órák, éjszaka a tanulás. Délután csinálom a házimunkát.
2022. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!