Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elviselni sok...

Miért nem tudom elviselni sok ember nyelését, beszédét, levegővételét stb?

Figyelt kérdés

Konkrétan fizikális fájdalmat érzek, ha hallom egyes emberek nyelését, rágását, beszédét vagy ahogyan éppen a levegőt veszik. A saját anyám mellett nem tudok megülni nyugton, amikor beszél. Egyéb hangokra is nagyon érzékeny tudok lenni, de azt vettem észre, hogy főleg az emberek által kiadott hangokra reagálok ilyen rosszul. Egyszer belehallgattam egy ilyen asmr videóba, hát azt hittem kifutok a világból :D

Sokszor páromat se tudom elviselni, ha eszik, pedig rendesen eszik, nem csámcsog, de egyszerűen kivagyok tőle, ha hallom. Persze nen teszek semmit (max csendben szenvedek, vagy arrébb megyek) mert tudom, hogy én vagyok a defektes, csak nem értem, mitől van ez.


2022. márc. 3. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Mizofónia

Betegség

Olvass utana

2022. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
Pacsi, én sem bírom ezt, mert az egyik szülő nagyon disznón eszik, így kerrülöm a közös étkezést bárkivel is.
2022. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Mert arra koncentrálsz.

Én meg sem hallom ha vki eszik, csak ha odafigyelek odakoncentrálok arra.



Normál esetben az emberi agy simán kizárja szelektálja a felesleges informaciokat.


Pl elmesz egy utcán, 1 sec muova sem tudnád azt visszaidézni hány dudát hallottál, hány nagyobb kipufogót, hány embert abbol mennyi gyereknyavajgás, ki rágozik, ki ejti le az aprópénzt, ki esett el, azt hallod csak meg hogy jött a villamos és fékez. És fekszállsz.


Te valamiért ráhelyezed a fókusz a nyammogásra.

Probald a hangfigyelmed fejleszteni. Több hangból próbálj egyre koncentrálni mint pl zenében csak az ütemre, (valszeg az ütemérzéked is gyatra lehet).

2022. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Tehát folyamatosan figyelmet keltenek fel nálad ezek a hangok, azok a hangok, amiket normál esetben az agyadnak simán csak ki kellene szelektálnia.

Ezért ez elkezd frusztrálni idegesíteni, mert szelektálando, törlendő, lenyegtelen információk.


Kb csöpög a csap esete. Sok ember nem bírja inkább elzárja a csapot.

2022. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Engem is zavarnak hangok, és semmi baj az utemerzekemmel pl. Ezeket valami tanulmány írta? Vagy te gondolod?
2022. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Az ütemérzéket laikus nemigen tudja tesztelni.


Gyermek beszédfejlődés kapcsán foglalkoztam a témával(a beszédnek, minden nyelvnek is ritmusa van, kell még a beszédtanulashoz is ritmusérzék. Ezzel párhuzamban alakul egy csecsemő koncentrációja figyelme is. Pl ha közösségben őt szólítják eleinte nem figyelnek fel a nevükre HA több ember beszédből kell kiszűrniük.az is hogy a saját nevüket kihallják egy közösségben, egyfajta külön koncentrálást igényel a saját nevükre. Ilyen jellegű témákban van tájékozottságom es ezt vonatkoztattam a kérdezőre, hogy ő vajon MIÉRT hallja ki külön nyamoggást meg ilyenek. Ami totálisan szelektálando info az agynak)

2022. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Tehát az, hogy ha a nevét hallja bárki, arra bárki felkapja a fejét. Ez is egy agyi funkció. Egy "koncentrált hallas" es automatikussá válik. Jóformán tudattalanná.


A nyammogásra valo figyelem az kb azért lehet idegesítő mert ez igy olyan mintha vki folyamatosan szólongatná, hogy figyelj! De kit érdekel egy nyelés??


Johogy idegesítő.


Hallas - koncentrációs zavar egy az egyben.

6.voltam

2022. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Es lepontoznak az okosak :D

Most látom.


Fingjuk nem lehet a koncentrálásrol, de pontozni az megy :D

3.

2022. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

Oke, hogy nem én merem, de akkor az se elég, ha zenében jó?

Meg pl Natália Oreiro isbszenved mizofoniaban, o pedig énekes is. Vagy úgy se biztos, hogy jó az utemerzeke?

2022. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

+1

Az általánosan nézve "idegesítenek a hangok" zajok, ez meg tipikusan fáradt embereknél figyelheto meg. Ingerültebbbek isesznek

A faradt embereknek az idegrendszere kimerült


Az idegrensszer alvással(csend pihenés)regenerálódik.

Az agy érezteti hogy csendre(pihenésre)van szuksége.


Ez más. Ez nem egyes hangokra valo ráfokuszálás, hanem "hagyjanak mar békén" ne furjon kopogjon a szomszéd, ne most jöjjön már a kukásuto teherauto, ne visitsanak már a játszoteren a kölykök stb

2022. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!