Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utáljátok ti az emberi fajt?

Utáljátok ti az emberi fajt?

Figyelt kérdés

Mármint a ma történő események tükrében is. Egy nyughatatlan, hatalommániás, egocentrikus, kártékony faj. Megint pusztítják egymást mint a több ezer éves “civilizáció” alatt, képtelenek békében, megértésben élni, igazi gonosz rosszindulatú magának való faj.

Tudom, hogy sokan azzal jönnek ez a természet rendje de ez nem igaz. A többi faj harmóniában él a környezetével és az élelemszerzés miatt ölnek.

De még ha a természet “rendje” is lenne ez a pusztítás, nem tölt el undorral, utálattal amikor e fajra godoltok? Szerintem gusztustalanok.


2022. márc. 7. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom feltűnt-e, de te is ember vagy. Gyűlölöd magad is?


Amúgy nem magával a fajjal van gond, hanem néhány egyedével, akik miatt a konfliktusok folyamatosak.

2022. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem, mert semmi értelme nincs ezen rágódni, ilyenek vagyunk és kész, és ennek a hatásait csak tompítani lehet, de megváltoztatni szerintem nem.
2022. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1


Én igyekszek a lehető legjobb emberként élni. De biztosan én is cselekszek gyakran úgy ami nem ideális és tökéletes. Ennek ellenére persze, magam is beleértem, hisz én az emberi fajról beszélek, és tudtommal és is beletartozok.

2022. márc. 7. 11:11
 4/14 hollófernyiges ***** válasza:
91%

"A többi faj harmóniában él a környezetével és az élelemszerzés miatt ölnek."


Szerintem rád férne egy kis utánképzés etológiából meg ökológiából.

2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2


Erőszakkal lehetne csak megváltoztatni. De ahhoz bizony sok vért kellene ontani és hatalmas áldozatot kellene hozni. De hosszú távon lehet kifizetődő lenne. De nem hiszem vannak olyan erősek azok akikre nem annyira jellemző az amiket felsoroltam, hogy legyűrjék azokat akikre viszont nagyon jellemző.

Magyarán a jóság nem annyira erős mint a gonoszság. Mert a gonoszság szabályok nélkül játszik, nagyobb a mozgástere, arzenálja. A jóságnak meg korlátozott. Ha pedig a gonoszság arzenálját használná fel a gonoszsággal szemben, akkor kérdéses lenne maga a jósága.

2022. márc. 7. 11:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az emberről egy erősen túldramatizált, többi fajról pedig egy igencsak valótlan, túlidealizált képed van.
2022. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"A többi faj harmóniában él a környezetével és az élelemszerzés miatt ölnek."

Igen, az Oroszlánkirályban így mesélték. Gyakorlatban sok állatfaj a legkülönfélébb okok miatt képes megölni fajtársait vagy a saját utódjait. A természetben farkastörvények uralkodnak.

2022. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 2*Sü ***** válasza:
100%

> Utáljátok ti az emberi fajt?


Mármint téged? Vagy anyádat? Vagy az én anyámat? Vagy a fiamat? Vagy a kedvesemet? Vagy a szomszéd nénit, aki néha hoz át egy kis süteményt? Vagy az ismerősömet, aki önzetlenül áldozta rám az idejét, energiáját és segített felcipelni a mosógépet a negyedikre. Vagy a másik ismerősömet, aki nem él túl jól, de ehhez képest nagyobb összeggel szokta támogatni a rászorulóbbakat? Vagy ha már a „ma történő eseményeket” nézzük, azt az orosz katonát, aki szívesebben nézné a tévét otthon, de ehelyett „hadgyakorlaton” van (legalábbis ő így tudja)? Vagy azt ukrán óvónőt, aki a fél élete munkáját látja romba dőlni és egy bőrönddel kénytelen elhagyni az otthonát? Mit ne mondjak, van mit rajtuk utálni…


Ők is, sőt túlnyomó többségében ők az emberi faj.


> A többi faj harmóniában él a környezetével és az élelemszerzés miatt ölnek.


Arra a ragadozó rovarra gondolsz, aki élve kezdi felfalni a táplálékát? Vagy arra a parazitára, ami szép lassan megfolytja az áldozatául eső fát? Jártál természetben? Láttál már félbeharapott, de még mozgó szarvasbogarat, amit még élve kezdenek szétszedni a hangyák?


Az élet harc az erőforrásokért. Amelyik faj nem fotoszintetizál, az a saját életét mások élete árán tudja biztosítani. De a fotoszintetizálására képes fajok is ádáz csatát folytatnak, hiszen az erőforrások – tápanyagok, napfény – végesek.


Ez a harmónia egy eléggé naiv elképzelés.

2022. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Az ember majdnem az egyik legbékésebb faj. Még a majmok többsége is sokkal erőszakosabb.
2022. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Én embergyűlölő vagyok néhány kivétellel. Hogy miért? Elég pár métert gyalogolni az utcán vagy bemenni egy boltba.
2022. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!