Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány fős lakosság lenne...

Hány fős lakosság lenne optimális Magyarországra?

Figyelt kérdés
Most induljunk ki abból, hogy szervesen, tehát nem bevándorlás útján jönne létre ez a létszám.

2022. márc. 7. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Kevesebb, mint 4 millió
4-6 millió
7-8 millió
9-10 millió
11-12 millió
13-14 millió
15-16 millió
17-18 millió
19-20 millió
Több, mint 20 millió
24 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Nyugi már kiszámolták.

Háború után beáll majd az előírt szintre.

2022. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Humor Herold ***** válasza:
87%
Na de kinek optimális? Nem mindegy ...hogy a hétköznapi embereknek...vagy a rabszolgatartóknak?
2022. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2:

Szerinted mi.


Csak ezt nem engedte kiírni, mert hogy ez nem “csevegő oldal”

2022. márc. 7. 20:13
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja és ez változatlan terület mellett értendő. Nem Kárpátaljával együtt vagy ilyesmi..
2022. márc. 7. 20:14
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Az elöregedő társadalmunkban jó lenne jó pár fiatal. Legalábbis ha szeretnénk alacsony adókat, nyugdíjt és különféle szociális hálókat.


Szóval szerintem nem a szám a fontos, hanem az összetétel, de még bőven elférne itthon 10 millió ember a mostani lakosságon felül.

2022. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5:

Minden fiatal egyszer öreg is lesz (legalábbis a legtöbbje). Vagyis ha egyszer könnyebbséget hoz egy kiugróan nagylétszamu generáció ugyanaz később gondot is okoz majd.


Még 10 millió? És hol akarsz még erdőt irtani a lakóházaknak?

2022. márc. 7. 22:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából öt millió embernek képes ez az ország tisztességes megélhetést biztosítani, - a többi embert nem hibáztatom, de "csak van", lebeg a semmiben (többnyire önhibáján kívül). Nincs értelme annak, hogy minél több szegénységre, nélkülözésre, vegetálásra ítélt lakosságot termeljünk ki.
2022. márc. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na ja; csakhogy azt nem lehet előre szabályozni, hogy a lusták, akaratgyengék, gyenge képességüek ne szülessenek meg. Az ilyen emberek aránya szerintem - kisebb népességen belül is - nagyjából állandó.
2022. márc. 8. 00:36
 9/15 anonim ***** válasza:

5#


A demográfiai felosztással kapcsolatos ötelemnek semmi köze nem volt a népességnöveléshez, csak jeleztem hogy többet számít, hogy milyen a népesség annál, hogy mennyi.


Tehát a 10 milliós plusz magyarral nem erre akartam megoldást adni, csak azt mondtam, hogy ennyi még lazán elférne az országban.


Figyelj ... az Egyesült királyság terület 2,5x nagyott Magyarországénál és ott 67 millió ember él. Ha arányosan nézzük, akkor Magyarország területe elbír 26.8 millió embert.


... de akár még ennél többet is, mert azért a UK sincs annyira tele, hogy már több ember nem férne el kényelmesen, úgy hogy jó is legyen az országnak, így ez a 26.8 millió is elég konzervatív.


Jelenleg hányan élnek itthon?


Csak 9,7 millió ember.


Tehát így is lazán beférne 17.1 millió ember, de valószínűleg több is.


Szóval egyátalán nem elrugaszkodott ötlet a +10 millió ember.


(Amúgy nem tudom, hogy voltatok-e a UKban. London kicsi zsúfolt, de mit lehet várni egy nagy fővárostól :D. A vidék elég nyugodt és tele van zavartaln természettel. Főleg az északi rész Skóciában meg Észak-Írország)

2022. márc. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9:

Hat nem tudom, a 9,5 milliós népességünkkel a 13. legnépesebb tagállam vagyunk az EU27-en belül. Nem úgy tűnik, hogy a lakosság mérete lenne a nagyobb jólét akadálya. Viszont mi el kevesebb az ember, annál kevesebb a szemét és a természetpusztítás.


Nyilván van egy optimum, de nem hiszem h 10 millió fő alatt (vagy akár 8 milliónál) véget érne a világ. Sőt.

2022. márc. 8. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!