Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tata Komárom pszichológus?

Tata Komárom pszichológus?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki ajánlani pszichológust?

Tata Győr Komárom területeken?



2022. márc. 8. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Győrben: Nagyné Király Katalin (klinikai szakpszichológus)

Hungária Medben rendel

2022. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Miert szeretnel menni pszichologushoz?


En mar voltam egy parnal, es a tapasztalatom az, hogy a hosszan tartos mentalis betegeket nem szeretik elvallalni max jo penzert.


A sulyosakat meg eleg hamar lepasszoljak (sokszor meg referenciat sem adnak hogy kihez menj csak "jobbulast viszlat").


Mondjuk meg tudom erteni, nem mernek bevallalni ilyen eseteket. Ha valaki ongyilkos lesz akkor mehet hozza a csaladtag panaszkodni hogy milyen sz*rul vegezte a munkajat hogy megolte magat, aztan lehet online is kap negativ visszajelzest, meg persze onmaganak is sz*r hogy nem volt kepes "megmenteni" a beteget. Most lehet itt ragozni hogy na de ok tudjak a hivatasukat meg minden - nem. Ok is emberek, nekik is betelik a pohar, kell szunet nekik is, az empatikusabbaknak meg meg rosszabbak az ilyen esetek ezert ok megjobban felnek az ilyenektol.


Pszichologushoz szerintem akkor erdemes menni ha valami egyszerubb, kontrollalhatobb bajod van, pl. munkahelyi problemak, parkapcsolati problema, alacsony onbizalom, suli nem megy, ilyenek.


Ezeket orommel bevallaljak es nagyon motivaltak mert ezeket viszonylag konnyu kezelni, nekik is sikerelmeny, es neten megy a pozitiv visszajelzes -> tobb vasarlo, tobb penz, tobb hirnev, tobb elismeres, stb...


Ha viszont skizofrenia, sulyos depresszio, szuicid hajlam, bipolaris, borderline meg a hasonlo komolyabb betegsegek eseteben hat mehetsz, de ne szamits sokra mert eleg valoszinu hogy a vegen csalodni fogsz magadban is meg a szakemberben is. Az ilyenektol felnek, nem merik bevallalni, elkuldenek meg a penzedet sem akarjak sokszor.


Ha meg elvallalnak es elhitetik veled a valtozast meg hogy mindent mondj el nekik es bennuk megbizhatsz - ne szamits hosszu tavu "lojalitasra" a fentiek miatt.

2022. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!