Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gondolatainkat mitől érezzük...

A gondolatainkat mitől érezzük magunkénak?

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 16:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert ha például egy olyan automatikus működés lenne mint például a légzés akkor az nem a mi gondolatunk lenne hanem csak így az agy generálja. Mégis ez az Én érzés ez mitől van? Valaki ki tudna fejteni?
2022. márc. 13. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ez már tudatos gondolkodás. Ennyivel komplexszebb, bonyolultabb az emberi agy az állatokhoz képest.
2022. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már önmagától attól a miénk, hogy a saját felfogásunk generálja a saját szemüvegünkön keresztül megélt tapasztalatok eredményeként.
2022. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert az ember hajlamos mindent aminek tudatában van úgy gondolni hogy az övé.

Nézd pl a nagy hódítókat. De erre épül a reklámipar is meg a fogyasztói tarsadalom. Valamit tapasztalsz, vagy akár csak infó alapjan hallasz róla hogy ez a termék, játék, autó, ruha ilyen meg olyan jó és már rögtön kell.

Vagy ha valamilyen ötlete van az embernek arra is rögtön rárakjuk hogy ez az én ötletem az az övé stb. Holott ugyanaz az ötlet barkinek eszebe juthatna, így hogy lehet csak egy emberé?

2022. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul azért erzed a magadének - szerintem - mert TE tapasztalod. És ha te tapasztalod akkor hogy lenne másé?
2022. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!