Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalommal teli, büszke,...

Önbizalommal teli, büszke, határozott emberek vannak itt? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Elég félénk, 0 önbizalommal rendelkező 18 éves lány vagyok. Szeretnék komoly és határozott lenni. Tudna valaki tanácsot adni?

2022. márc. 26. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Először is miért vagy félénk, miért nincs önbizalmad? Mitől tartasz? Ha erre rájössz, onnantól már sokkal könnyebben lehet "kigyógyulni" belőle.

22/L

2022. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak dolgok amiket nagyon szeretsz csinálni, merülj bele, legyél benne minél jobb. Minél több munkát fektetsz bele és fejlődsz, annál büszkébb leszel magadra és ez növeli az önbizalmad. Nálam ez a zene volt, elkezdett érdekelni, elhatároztam, hogy megpróbálom csinálni én is és haladok. Még nagyon messze vagyok az átlagos szinttől is, de hallom magamon a fejlődést, ismerősök visszajelzései alapján is ez a helyzet és ettől magabiztosabb vagyok, nem csak a zenében hanem alapvetően mindenhol. Legyél nyitott sok dologra, tapasztalj meg minél több mindent. Legyen véleményed egy adott dologról, de hallgass meg másokat is, ha úgy érzed, hogy neked van igazad, akkor állj ki a véleményed mellett, ha úgy érzed a másiknak, akkor alakítsd a szemléleted abba az irányba. Próbáld meg felismerni a hibáidat és javítani rajtuk, segítséget kérni ha szükséges. Mindig add önmagad, tekints magadra egyéniségként, ne zavarjon ha esetleg vannak fura szokásaid, vagy hasonlók, mert ez hozzád tartozik, attól vagy az aki.

Remélem tudtam segíteni, akár egy kicsit is :)

2022. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gyerekként sokat bántottak. Otthon nem lehetett semmit megbeszélni, sem kérdezni. Mindig jött a ne zavarj, nem érdekel stb mondatok. Emiatt nem merek kérdezni, beszélgetni, tulajdonképpen érvényesülni.

Édesapám agresszív, szexista ember. Úgy érzem miatta elvesztettem a nőiségemet. A testemre is rendszeres megjegyzések kaptam. Anorexiás voltam egy ideig emiatt. Most próbálok edzeni, hátha az segít valamit.

Szeretnék nőies, határozott lenni. Olyan aki ezeket lepergeti magáról.

2022. márc. 26. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nagyon sajnálom, ennyi rossz tapasztalat után érthető, ha nehezebben nyílsz meg bármilyen helyzetben.

A #2-es leírt pár jó tippet, csak egyetérteni tudok. Keress olyan dolgokat, amiket élvezel és fejlődhetsz bennük. Hidd el, egy hobbiban vagy akár a tanulmányaidban való sikeresség és elégedettség rengeteget hozzáad az életedhez. Legyél nyitott mind ezekre, mind új ismeretségekre. Próbáld magad elválasztani a korábbi tapasztalataidtól.

Tudom, hogy nehéz, de ne adj rossz emberek véleményére. Nem érnek annyi. Több vagy annál, mintsem hogy egy agresszív, szexista, gyűlölködő ember véleménye valódi befolyással bírjon. Nyilván ezt a gyakorlatban megtenni nehezebb, de szerezz új barátokat, olyanokat, akikkel felemelitek egymást.

22/L

2022. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

"Szeretnék nőies, határozott lenni. Olyan aki ezeket lepergeti magáról."



29F vagyok

Az a helyzet, hogy akinek rendezett a családi háttere, akár idősebb, tapasztaltabb nő is nálad, az sem pergeti le magáról, ha beszólnak neki.


Ez egyszerűen nem így működik. Azt kell megbeszélned, elérned otthon, hogy ne bántsanak, ne tegyenek rád ilyen megjegyzéseket.


Az önbizalmadat az növelheti, ha kedves, elfogadó társasággal barátkozol, ilyen közegbe kerülsz, és sikerélményed lesz.

2022. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

èn is ilyen voltam mint te, hasonló szituban. Bàr èn fiú voltam. Tàrsaim gúnyoltak, nàntalmaztak. Èn 13 èvesen keztem focizni. Ott megtanultam beilleszkedni. Elsőnek elfogadtak. Nem a külsősègek miatt. A belső èrtèk. Aztàn màr szàmítottam, tartoztam valahol. Edzettem, erősödtem. A pàlyàn egyènisèg lettem. Ebből kialakult, egy kis flegmasàg, ami önbizalomban nyilvànult meg.Ma mar jàtèk vezető vagyok. Ès oda kell a kiàllàs... Imàdom. Kèpzem magam, fizikàlisan, mentàlisan...


Amit tanàcsolok: A korral sok minden jön, ès az önbizalom is ilyen. Vedd magad körül jó emberekkel, akiknek èrdekes vagy. Ha valaki màst mond lehord, hagy ott. Ők rombolni akarnak. Hidd el, hogy fontos ember vagy, ès ha akarsz akkor simàn elèrheted a cèlodat...

2022. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet. Ez a legjobb első lépés, amit tehetsz. Ha nem írod a kommentedet, a kérdésedből akkor is egyértelmű, hogy a családod tett ilyenné. Az hogy a suliban céltábla lehettél, az már ennek a következménye. Sajnos az önbizalmat még önmagában nem állítja helyre, ha megfejted, miért nincs és próbálod megerőszakolni magad, hogy gondolkodj másképp. De olyan kis dolgok már segíthetnek, ha átalakítod a magadról való gondolkodás nyelvezetét. Ez nem azt a bizonyos “gondolkodj pozitívan” maszlagot jelenti, a gondolkodásodon nem kell változtatnod, csak a megfogalmazáson. Pl. iktasd ki a negatív jelzőket magadról. Jaj de “hülye/béna/ügyetlen stb.” vagyok. Vagy “nem fog szembe jutni” helyett, “csak eszembe jut majd”. Vagy “ez nekem nem megy” helyett “ezt még gyakorolnom/tökéletesítenem kell”. És, ha még nem említettem volna, olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet. Nagyon érdekes! ;)
2022. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De most már megteheted, van lehetőséged arra, hogy kérdezz, beszélgess és érvényesülj. Tudom, hogy nagyon nehéz ezt elkezdeni, úgy hogy évekig nem tehetted ezt és azoktól, akiktől válaszokat várhattál volna elutasítottak. De ez fog előrébb vinni, nem az ha megragadsz a múltban, a régi életednél. Próbálsz felülkerekedni a nehézségeken, leküzdötted az anorexiát, elkezdtél edzeni, elindultál egy úton a változás felé. Ez motiváljon, adjon erőt. Az, hogy ezeket elérted, bizonyítják azt, hogy már most határozott és komoly nő vagy, csak megerősítésre van szükséged :) Nem a szüleid, nem az apád határozza meg, hogy ki vagy és ki leszel a jövőben. Hatással lehetnek rá, de a végeredmény csak is rajtad áll.

#2 voltam.

2022. márc. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!