Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez hogy jöhetett össze nekik?...

Ez hogy jöhetett össze nekik? Főleg úgy, hogy már a háború másnapján a határon nem engedték át a férfiakat ugye egy bizonyos kor között.

Figyelt kérdés

A tegnapi nap megláttam pont az álmaim autóját, egy max 1-2 éves Porsche Cayenne Turbo S-t, amin rögtön észrevettem, hogy ukrán a rendszáma és 3 emberke szállt be a kocsiba a szupermarket parkolójában, 2 agyontetovált, de amúgy izmos, elegáns férfi, meg egy nagyon szép, csinos nő. Férfiakon látszott, hogy 30-40 évesek lehetnek kb, a nő idősebb fazon volt már, lehet, hogy valamelyik anyja lehetett. NEM magyarok voltak, mert ukránul beszéltek.

Már a háború másnapján talán a 18-60 év közötti férfiak előtt zárva voltak a határok, akkor hogy jöhettek át, főleg úgy, hogy a határon állítólag a csomagtartót is átnézik, nehogy egy ,, potyautast" találjanak benne.

Nem tudom, valahogy nehéz elhinnem azt, hogy a határon lefizettek valakit, mert szerintem most mindenkinek van ánnal nagyobb gondja, hogy pár embert kiszolgáljon, persze nem sajnálom tőlük az életüket meg a biztonságukat, csak szerintem ez nem túl fair azokhoz, akiket meg besoroztak, úgyis, hogy pl. magyar.

Ahh nekem ellentmondásos ez az egész, ezeket az embereket is mintha az ég dobta volna le, de más ismerősöm is mondja, aki nyíregyházi ráadásul, hogy minden nap lát egy ukrán luxusautót....



2022. márc. 29. 02:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Képzeld, háború előtt is éltek ukránok ukrajnán kívül. :O :O
2022. márc. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%
A csoda neve: kenőpénz. Ukrajna a világ egyik legkorruptabb országa, 34. helyen áll a Transparency International világranglistáján. Ezzel egy szinten van pl. Sierra Leonéval vagy Zimbabwéval. Egy igazi harmadik világbeli ország. Gondolhatod, hogy aki ott, ahol a havi bruttó átlagfizetés 524 euró (a magyar átlag 1388, a svájci 6590) meg tud venni egy Porsche Cayenne-t, meg mellé úgy néz ki az egész család, ahogy leírtad, az simán ki tud csengetni pár száz vagy akár ezer dollárt egy éhenkórász határőrnek.
2022. márc. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Pl. így: linkelem a Times cikkét:

[link]


Magyar cikk:

Akadt némi költőpénz az egyik volt ukrán képviselő feleségénél

Az ukrán média szerint az 52 éves Igor Kotvitszkij volt ukrán képviselő felesége 29 millió dollárral (körülbelül 9,5 milliárd forint) és 1,3 millió euróval (körülbelül 490 millió forint) próbált átkelni az ukrán–magyar határon. Az információk szerint Anasztázia Kotvitszkaját hárombőröndnyi pénzzel kapcsolták le a magyar határőrök. A Times azt írja, a volt politikus feleségét büntetőeljárás alá vonták, mivel nem jelentette be a vámhatóságnak a hatalmas mennyiségű pénzt.

2022. márc. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is menteném a vagyonom, ha háború kezdődne. De ezt a Vámos dolgot nem értem, ha az embernek órái vannak nem fog a papírmunkával tököl I, mert menekül. Ezt valahogy a szomszédos országoknak kéne lekezelnie.

A másik, hogy ezeknek valószínűleg több ingatlanjuk is van, ami már lehet hogy elpusztult vagy ki van fosztva.

2022. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Ez annyira ellentmondásos és gyanús, hogy szerintem a kérdésedre az a magyarázat, hogy te egyszerűen nem is láttad ezt az autót és ezeket az embereket. Ugyanis ez így valóban nem létezhet, hogy ezek csak így mászkálnak Magyarországon, teljesen kizárt dolog, képtelenség.
2022. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
5# Nem képtelenség, én olvastam pár helyen, hogy boltokban, plázákban vásárolgatnak. Aztán családtag mondta is Auchanban, Intersparban látott ukrán embereket, családokat, és igen, sorköteles korú férfiakat. Aki az első percekben felnyalábolta a családját, volt zseton dögivel azok most itt lehetnek, jönnek-mennek.
2022. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerinted csak ukránokkal van ilyen tele Magyarországon?
2022. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
7# mi van tele szerintem ukránokkal?
2022. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shaddark ***** válasza:
82%

Mondjuk én a kérdést is elolvastam kétszer mert nem is értettem.

A magyar határőrök bárkit átengednek aki be szeretne jönni. Nekünk nem parancsol az ukrán elnök :)

Az ukrán határon meg csak pénz kérdése gondolom. Ahogyan előttem írták, az egyik legkorruptabb ország. Európában talán az első, bár minket brutálisan nehéz lehet beelőzni.

De jöhettek korábban is ide. Sőt, még az is lehet, fél-hivatalos ügyben vannak itt, fegyvert vásárolnak a fekete piacon az otthoniaknak meg ilyenek.

De akár Ukrán-béli Oroszok is lehetnek, és itt terjesztik a putyinista propagandát. Ami ha igaz, megérdemlik a Porsche-t mert jól csinálják pár itteni hozzá szólásból ítélve...

2022. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dzsoki ***** válasza:
100%
Úgy jöhetett össze,hogy ismerték azt a tényt,hogy Oroszország,menetből elfoglalta a Krímet. Vagyis,már az első Orosz Csapatösszevonáskor már jöttek. Az sem kizárt,hogy a háború,első napján jöttek,amikor nem volt korlátozás. Továbbá,az élet sem mindíg fair,a háború,meg pláne,nem az.
2022. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!