Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van Európában valahol olyan...

Van Európában valahol olyan ország, ahol írásos, tanúk előtti beleegyezés elég ahhoz hogy az ember kaphasson eutanáziát?

Figyelt kérdés

Nézegettem a svájci Dignitas weboldalát (a Mielőtt megismertelek című filmből volt ismerős a neve), de amennyire ki tudom venni, ők csak megalapozott szakorvosi vélemény mellett hajlandóak végrehajtani ilyesmit, amúgy csak semmire nem való demagóg tanácsadást kaphat az ember. Én meg járok ugyan pszichiáterhez pánikbetegség miatt, de amúgy más orvosi bajom nincs, beszámítható vagyok és normális, így egészen biztosan nem kapnék papírt arról hogy végstádiumú, menthetetlen beteg vagyok és szükséges lenne ilyesmi.

Nekem viszont végleg elegem lett ebből az életből, a szenvedésből, a fájdalomból, a gyászból, abból hogy soha nem lehetek boldog, mert a sors mindig kihúzza alólam a szőnyeget, íme a legutóbbi eset, ezt a kérdést én írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1167..

Elegem van. Mindenből és mindenkiből. Közel 26 év megtanított arra hogy én jót már nem várhatok az élettől. Szüleimen kívül senkim nincs. Menni szeretnék. Az útiköltségre és magára a dologra lenne elég pénzem, de nem tudom hol van olyan hely ahol van esélyem rá hogy végre is hajtsák...



2022. márc. 30. 15:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
Miért nem FÉRFI módra fejezed be? Menj Ukrajnába oroszt ölni...vagy ukránt...vagy mind a kettőt!
2022. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De kedves vagy... Mert talán nem akarok másoknak fájdalmat okozni? Épp elég rossz az én életem, miért legyen másoké is az? Igen, egy toronyházról is leugorhatnék, vagy a vonat elé, de nekem se erőm se gusztusom ilyesmihez, és másokat is megkímélnék ettől. Szeretnék békében, nyugalomban álomba merülni, ahová esetleg a családom is elkísérhet. Ennyiről van szó.
2022. márc. 30. 15:29
 3/31 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%
Svajcban is svajci allampolgar kell hogy legyel ehhez, en ugy tudom.
2022. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Hollandiában a mentális betegség is indok lehet az eutanáziara. Olyan helyet egészen biztosan nem fogsz találni, ahol orvosi indok nélkül engednék.
2022. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Mért pánikbetegséggel kezel az orvos? Nem tűnik fel neki, hogy súlyos depressziód van és azt kéne kezelnie? Nem öngyilkossággal! Amúgy 26 év elég kevés ahhoz, hogy az egész életedet leminősítsd.
2022. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#5 Azóta amióta ez történt nem voltam a pszichiáternél. Eddig felívelőben voltam valamelyest. Most törtem össze végleg.
2022. márc. 30. 15:37
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Most olvastam el a másik kérdésedet. Hát egy sima reménytelen szerelem miatt tán nem kéne öngyilkosnak lenned, ez elég sűrűn megesik, és valahogy mindenki kibírja, amíg meg nem találja a kölcsönös szerelem. Menj pszichológushoz, mert magányos vagy és nem tudsz mit kezdeni az érzéseiddel. Nem a halál a megoldás erre.
2022. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen ország nem hajt végre több, akár különböző szakágakból származó orvosi szakvélemény nélkül eutanáziát. Főleg nem mentális gonddal. Évek lehetnek mire egy súlyos beteg is eljut ezer meg egy vizsgálaton is túl ehhez az "eljáráshoz".
2022. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Európán kívül sincs ilyen ország? Vagy ha ilyen nincs, akkor mondjuk olyan, ahol ha katonákat provokálok agyonlőnek, vagy bármi hasonló? Bármi érdekel ami gyors és/vagy fájdalommentes.

#7 Nem értheted. Ez nem "csak" egy reménytelen szerelem. Nem tudod mennyire sokat jelentett ő nekem. Ő volt az utolsó reményem a boldogságra.

2022. márc. 30. 15:44
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

7

Jajj ne már, szerelmi bánatos a kicsike? Szeretem, mikor azt hiszik egy igaz szerelem lehet a világon. 15 évesen még cuki, na de 26 évesen már ciki. Megsúgom, ezer meg egy emberrel is szerelembe eshetnél ha élnél ezer évig. Nincs "A" szerelem. Azok is túllépnek, akiknek a férjük/feleségük balesetben vagy súlyos betegségben halt meg.

2022. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!