Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek van két keresztneve és...

Kinek van két keresztneve és melyiket használjátok?

Figyelt kérdés
Ha két keresztneved van akkor melyiket használod és miért? Ha nincs két keresztneved akkor ismersz olyat akinek van és ő melyiket használja?

2022. ápr. 1. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Kettő van. Tiszteletből keresztszülő által választva a második. De csak “papír” név. Mindenki az első nevemen hívott, az a nevem. A másodikat le is akarom adni. Felesleges.
2022. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nalam is az a helyzet, mint az elso valaszolo eseteben, azzal a kulonbseggel, h en mar nevvaltoztatassal le is adtam a masodikat. Sokat jarok kulfoldre, ahol nem akarom ezzel bonyolitani az eletemet. A burokracia utvesztoiben boven eleg egyetlen keresztnevvel is megtanulni eligazodni.
2022. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Két keresztnevem van, az elsőt használom csak, a másik csak hivatalos iratokon szerepel. Én nem tervezek megválni tőle, mert megszoktam, és annyira nem érdekel.
2022. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szomszedom is, es az unokaocsem is a masodik keresztnevet hasznalja. Az egyiket ugy hivjak, hogy Ildiko Barbara, a masikat Janos Tamas. Egyiket sem szolitjak az elso keresztneven. Ez mindketto eseteben mar a szuleteskor alakult igy, nem ok valasztottak ezt.
2022. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm itthon az első keresztnevét használta, most külföldön él és ott a másodikat használja, mert az elsőt nem tudják kimondani (de a magyar férje és ottani magyar barátai az elsőn hívják). Mindig szerette, hogy két keresztneve van, a gyereküknek is kettőt adtak.
2022. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kettő van. Elsőt használom, picit különlegesebb és ezt adták volna eredetileg de nagymamám születésemkor oda íratta az övét. Engem nem zavar, hogy így alakult megszoktam. Legjobb barátnőmnek is kettő keresztneve van, ő is az elsőt használja. Körmösömnek szintén kettő van de ő a második keresztnevét használja.
2022. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is és 2 testvéremnek, plusz több ismerősömnek is két neve van, nem szokatlan felénk.

Általában mindenki az első nevét használja, én is.

Sajnos anyumnak nem engedte apám családja, hogy más legyen a nevem, mint anyu neve. Szóval anyám nevét kaptam meg plusz egy szép második kereszt nevet, amit anyu választott.

Mindenki az elsőn szólít, mert bemutatkozáskor is az van előrébb. Nem utálom az elsőt, de jobban szeretem a másodikat. Nem akarok megválni tőle, ha valaki azon szólít, akkor hallgatok rá, de ritka nagyon (pl orvosom mindig is azon szólított).

Már túlságosan megszoktam, ezért nem tudnák a másikra átszokni, de örülök, hogy van.

2022. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Két keresztnevem van, de azt tudni kell, hogy 1990-ig csak az első szerepelt mindenhol, bizonyítványokban is. Miért? Mert alá kellett húzni, melyiket használod. Aztán amikor új személyit csináltattam, akkor hosszas vitám volt a ügyintézővel. Ugyanis apám elégetett minden iratot 1956-ban, aztán 1990-ben is. Nekem négy évvel későbbi a születési anyakönyvi kivonatom, ezért nem akarta elfogadni. Mindenki az első keresztnevemen szólít, de a Facebook megcseréli és ez elég kellemetlen.
2022. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban mindenkinek 2 keresztneve van és 50-50%-ban van , hogy ki-melyiket használja. Hogy ki-miért azt használja inkább? Lehet hülyén hangzik, de már baba-kisgyermek korukban is egyszerűen megvolt, melyik név illik jobban hozzá, melyik nevén szólítjuk többnyire (van akit egyáltalán nem hívunk ez elsőn). Egy példa: van egy Mária Lujza a családban... a Mari-Marika stb becézés baromira nem illet rá, már 1 évesen sem.. ő Lujza... egy lökött, imádnivaló csaj, nem pedig egy komoly Mari... :D hát így alakult ki nálunk, kit-melyik keresztnevén szólítjuk :) (aztán van aki mind a kettőre is hallgat :) )
2022. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerek jó pár olyat, aki kettőt kapott. Egyetlen ember kivételével az elsőt használják, a második kb. dísznek van. Legjobb barátnőmet külön lapra sorolom, ő itthon az elsőt használja, ahol meg jelenleg él, ott a másikat, mert a külföldiek azt könnyebben ejtik ki. Számomra nem adatott meg választási lehetőség, egyet adtak.
2022. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!