Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy más bajának örülök?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gonosz természetem van. Sosem ártottam senkinek, nem tettem keresztbe másoknak soha, de ha valakinek nem jön össze valami, ami nekem sem, annak elmondhatatlanul tudok örülni.


Például:

- Nem tudunk elköltözni anyóséktól, mert még nincs meg az önerőnk. A bátyám most vett házat falun. Most derül ki, hogy sok gondja van a házzal, rossz fába vágta a fejszéjét. Bennem meg dolgozik a káröröm. :(


- Egy munkatársnőm hormonprobléma miatt sokat hízott, eddig meg megették a pasik. Most már fele olyan vonzó sincs. Sajnos ezt is önelégülten nyugtáztam.


-Nagyon vágyok egy kisbabára, de a párom még nem akar. Így még nem lehet nekem babám. Nemrégiben harmadszorra vetélt el egy barátnőm és valami drága pénzért kezelhető, ölősejtes, meg heterozigótás mutációt állapítottak meg nála és ennek örülök. Nem mondtam el neki, nyilván támogatom. Nem akarok gonosz lenni és mégis ilyen érzéseim támadnak.


Most kapom majd a sok leoltást, de őszintén mondom, hogy én nem akarok ilyen lenni! Nem tehetek az érzéseimről.

Miért vagyok ilyen gonosz?

Miért van bennem az a “ha nekem nem jut, akkor másnak se jusson” érzés?


Illetve igaz az, hogy a legtöbb ember azért szereti, ha a többieknek nem jobb nála? Nyugodtan írjátok le őszintén, ez egy anonim oldal, én sem vallanék ezekről az érzéseimről senkinek névvel, szemtől-szembe.

Olvastam egy felmérést miszerint az ember jobban érzi magát alacsony fizetéssel olyanok közt, akiknek szintén alacsony, mint magas fizetéssel olyanok közt, akinek náluknál egy picit is magasabb.

Hááát...ez rám is igaz. Nem keresek olyan jól, de nagyon rosszul sem. Ha valaki szintén rosszul keres, azt elfogadom, örülök is neki picit magamban. Ha valaki meg jobban keres nálam, nem érzem jónak a társaságát.


Félreértés ne essék, egyik téren sem várom a sült galambot. Teszek érte, hogy csinos legyek, épp lobbizok, meg ügyeskedek a fizetésemelésért és a babatémában is törögetem be a páromat.


Mégegyszer írom: Nem élvezem az irigységet, de akkor miért vagyok ilyen? MIÉRT?


27/nő


2022. ápr. 6. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert ha nem sikerül, akkor nem támad benned rossz érzés: "ehh bezzeg a másiknak sikerült az (vagy hasonló) ami nekem nem", "biztos jobb" stb. Míg ha nem sikerül, akkor örülsz: "de jó hogy nem kell átélnem ezt az érzést".
2022. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Légy vallásos, akkor ez nem megszűnik, hanem felturbózódik:). Jobban jársz.
2022. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!