Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El lehet vonatkoztatni ha meg...

El lehet vonatkoztatni ha meg hallod a Kandida nevet és nem a gombás fertőzésre gondolsz?

Figyelt kérdés
Mielőtt nekem jönnétek,nem akarom sosem adni ezt a nevet gyermeknek, nincs is gyerekem, viszont kíváncsi vagyok a véleményetekre e névről, mert az MTA szerint adható lánynak. Bár manapság minden fura furább neveket engedélyezettek de ez azért szerintem mégis határtűrő. Ugye a Kandida (candida) egy gombás fertőzés nekem általában a hüvely fertőzés jut eszembe, de több helyen is érintett. El lehet egyáltalán ettől vonatkoztatni ha nagyon akarja az ember? Mondjuk ahogy beírom googleba hogy Kandida (így k-val) akkor kijavítja Candidára és egyből vitaminokat meg gyógyszereket listáz szóval külön kell a nevet is írnom hogy arra adjon találatot. Ahogy láttam a jelentése: fehér, fénylő, ragyogó és latin szó hát ezzel se lett jobb, mert így még a hüvelyi gombás fertőzés lenne előttem ami ugye fehér folyással jár..Nem leszólni akarom a nevet vagy lenézni akit így hívnak esetleg itten csak érdekelne ki mit gondol róla, van e akinek tényleg tetszik e jelentésétől függően.

2022. ápr. 7. 03:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én azt nem értem, hogy az Akadémia elvileg figyelembe veszi a nevek engedélyezésekor, hogy az ne legyen sértő és megalázó a viselőjére nézve, na most akkor a Kandida esetében mit néztek, vagy az Oráliánál mire gondoltak?
2022. ápr. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2022. ápr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem lehet szerintem sem.
2022. ápr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a francia Candide akart lenni a kiindulás, de én se tudnék elvonatkoztatni.

Tuti pasi volt, aki jóváhagyta :'D

2022. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Szerintetek lesz aki így nevezi el a gyerekét?

2022. ápr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet... Mondanam h tuti nincs olyan aki ezt adna, sajnos biztos van🤣🤣
2022. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az olyan nevek esetén se tudok elvonatkoztatni a szó jelentésétől, ahol ténylegesen használjuk gyűjtőnévként is a kifejezést, nem csak tulajdonnévként (pl Bodza, Málna, Barna, Farkas, Ajándék, stb).

Ezeknél is zavar, hogy van valami más jelentése is a névnek, de a Kandida különösen szerencsétlen választás.

2022. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem!!
2022. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!