Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldi magyarok! Tudtok...

Külföldi magyarok! Tudtok tapasztalatot adni?

Figyelt kérdés
Hová költöztetek ki? Milyen régen? Melyik EU-s országba érdemes költözni? Spanyolországon gondolkodnunk elsősorban, csak ott elvileg nagy a munkanélküliség aránya. Igaz ez?

2022. ápr. 7. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy szigeten éltem 5 évig, utàna Angliába jöttem.


Beszéltek vakami nyelvet?

Milyen munka lenne nektek valo?

2022. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
5 éve élünk Németországban. Sok spanyol van itt, mert itt jobb az élet. Mire vagy kíváncsi?
2022. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éve élünk Ausztriában. Munka van bőven. Ha bevállalod a szállodai szar melót a kezdetekben (mosogatás, takarítás), akkor a fizetésed (800-900.000 Ft), 100%-át félre tudod tenni, mert fizetik a kajád és a lakhatásod.


Ha pár hónapig kihúzod így, lesz tartalékod albérletre.

2022. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Angliában dolgoztam 4 évet az egészségügyben, de aztán hazajöttem, mert megőrültem a honvágytól. A pénz az nagyon jól jött, jól kerestem. Most házaknál ápolok, egyéni vállalkozóként, így is elég jól lehet keresni.
2022. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőséges kezdőtőkével (fél évig simán megéltem volna munka nélkül) de végzettség, tapasztalat nélkül, minimális nyelvtudással (alapszint, angol, német) én Svájcban kötöttem ki 2017-ben.


Hasonló paraméterekkel szerintem jó lehet Ausztria, és Németország is, vagy akár Anglia, igaz a brexit óta (állítólag) nehezebb szakképesítés nélkül munkát találni, mint pl gyári munkás stb.

2022. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 a nyelvtudás nem probléma, megtanulok könnyen bármit. A férjem történelmet és franciát tanít (tudom, a magyar törivel nem megy sokra) és pedagógiát tanítok, és óvodában dolgozom. A két gyerekünk iskolás


Köszönöm a válaszokat!!

2022. ápr. 8. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:

6


Amúgy miért pont Spanyolország ?

2022. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tetszik a nyelvük és elég szép. Korábban voltunk ott nyaralni, megtetszett, és a többi szimpatikus helyhez képest közel van. férjem Franciaország felé húzódik.

Ti mit gondoltok róluk (mármint az országokról)?

2022. ápr. 8. 18:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8

Biztos jó ötlet két iskolás gyerekkel költözni valahova, ahol nem beszélik a nyelvet?

2022. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten megtanulnánk természetesen, nem most rögtön tervezünk indulni. De ahhoz hogy nyelvet tanuljunk tudni kell, hogy melyiket :)
2022. ápr. 8. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!