Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon elterjedt mostanában a...

Nagyon elterjedt mostanában a "libernyák" szó használata, főleg a választások után előszeretettel írogatják egyes emberek a másiknak, becsmérlő és kifejezetten gyűlöletkeltő célzattal. Honnan ered a szó?

Figyelt kérdés
ÍAzt tudom hogy a liberális szó gúnyosnak szánt kiforgatása.

#liberális / libernyák
2022. ápr. 9. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Válaszold nekik azt vissza, hogy konzervdoboz.
2022. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nekem írják csak az előbb is láttam itt ahogyan gyűlölködve írja egyik a másiknak.
2022. ápr. 9. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Libernyák a nem valódi liberális gondolkodású ember, divatból próbál liberális lenni, de paradoxon állapot alakul ki, mert a liberalizmus lényege nem egyeztethető össze a libernyák nézeteivel.
2022. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az lenne a kérdésem, hogy mikortól vagy honnan vagy kitől datálható ennek a műszónak az eredete.


Azaz KI TALÁLTA KI, KI VEZETTE BE A KÖZNYELVBE, KOZTUDATBA?

2022. ápr. 9. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

A kuruc.info kommentszekciojabol ered. Mar 10 eve is hasznalatban volt, amikor facebook-os kommenteles volt az oldalon. Azota attertek a Disqus-ra.



37F incel

2022. ápr. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5# Köszönöm szépen!


Itt a válasz a kérdésemre!


🙂👍

2022. ápr. 10. 09:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ők meg a fidernyákok. Ennyi.
2022. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3-as jól írta le, nem tudom minek kellett lepontozni. Valószínű pont a libbantak pontozták le.
2023. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!