Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a koltsegei a cserediak...

Mik a koltsegei a cserediak fogadasnak?

Figyelt kérdés
Cserediak befogadasan gondolkozunk, de mielott bevallalnank, tudni szeretnem, hogy ennek milyen koltsegei vannak? A szervezet mit fizet, es nekunk mit kene majd? Tudom hogy a repulojegy, stb a szervezet koltsege, de AFS es a YFU honlapjan nem talaltam sokat errol, annyit meg, hogy az etkezes benne van az arban (de akkor az hogy mukodik?) es a koltopenz nem, de akkor peldaul a mindennapi koltsegeket nekunk kene vallani? Nyelvora, sportolas, ruhak, buszjegy....ezekre gondolok. Nem mintha annyira nem lenne penzunk, de nem artana azert tudni, hogy mennyibe is fog kerulni ez az egesz.

2022. ápr. 14. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ránéztem az yfu oldalára, ott ez van:


A fogadás önkéntes alapon működik, a család számára anyagi ellenszolgáltatással nem jár.

2022. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

és a feltételek között az szerepel, hogy szállást és étkezést tud biztosítani a diák számára.


Ez alapján elég nagy lehúzásnak tűnik, már bocsánat.

2022. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt kapod cserebe altalaban, hogy utana te is kimehetsz kulfoldre hozza. Mindent neked kell fizetni termeszetesen, ami az ellatasahoz szukseges. Ha nyelvet vagy barmi mast tanulni jon a program szerint, akkor ezt nem neked kell fizetni. Sportolas es barmilyen mas kulonora, ha nincs benne a programban, akkor mar opcionalis, szerintem azt sem szokas a fogado felnek fizetni.

De kaja, pia, buszjegy, mittudomen mi, a te koltseged.

Nalam csak 3 hetig volt cserediak, ilyesmiket alltunk. Sot, mentunk azert etterembe is, kirandulni, stb, azokat is mi fizettuk. Aztan amikor en mentem ki, akkor pedig ok fizettek hasonlokat.

2022. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam yfu-s cserediák, az én fogadócsaládom a következőket állta:

- szállás természetesen

- napi 3x étkezés (ha pl nem volt ideje a fogadóanyukámnak főzni, akkor adott helyette pénzt aznap, hogy vegyek valami kaját belőle magamnak)

- ha elmentünk együtt étterembe/szórakozni, stb azt is ők fizették


Ezeket kellett nekem állni:

- sulis egyenruha, tankönyvek, stb

- ha barátokkal mentem el szórakozni, enni-inni, stb.

- tömegközlekedési bérlet (de hozzá kell tegyem, hogy én suliba gyalog jártam, viszont ha suliba is vonatoznom kellett volna vagy ilyesmi akkor ezt valószínűleg állta volna a fogadócsalád vagy a cserediák szervezet)

- snackek vagy olyan dolgok amikből a fogadócsalád általában nem vásárolt be, amit csak magamnak vettem otthonra pl.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de amúgy minden fogadócsaládnál máshogy működik ez, nektek kell meghúzni a vonalat, és az elején tisztázni, hogy ki mit mikor fizet. (Amúgy volt, hogy nem volt nálam épp pénz, amikor pl. a fogadóanyukámmal elmentünk shoppingolni, ilyenkor kifizette nekem amit akartam venni, de aztán otthon vissza kellett fizetnem, szerintem ez így fair volt.)


Ismertem olyan fogadócsaládot is, akik még havi zsebpénzt is adtak a cserediákjuknak, szóval tényleg csak rajtatok múlik, hogy mi az ami belefér nektek. (A szálláson és az étkezéseken kívül persze.)

2022. ápr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, már tisztáztuk a szervezettel is!
2022. ápr. 17. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!