Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet alkoholista...

Hogyan lehet alkoholista családtagoktól, rokonoktól teljesen elhatárolódni, ha nem vet fel a pénz (férfiként)?

Figyelt kérdés

Kívülálló könnyen mondhatja, hogy simán cseréljem le a SIM kártyámat, költözzek el egy másik városba, stb. Ez a gyakorlatban nem ilyen egyszerű.


Nem arról van szó, hogy húznának le anyagilag (sose hagytam nekik, ezért is volt nagyon sok Mónika Show-ba illő balhé és szégyenkeztem miattuk, hiszen ők nyugdíjalapnak csináltak volna engem) arról sem, hogy fenygetőznének, mint bizonyos etnikai kisebbségeknél, viszont sűrűn kényszerülök szégyenkezni miattuk és magyarázkodni új ismertségek miatt, ami főleg a párkapcsolat kialakítását nehezíti. Vagy azzal a típussal sodor össze a sors, aki szerint ha bármit csinálnak akkor is a családom és nem tagadhatom meg őket és szégyelljem magam emiatt, vagy azzal, aki szerint meg azért szégyelljem össze-vissza magam, amiért nem futottam be olyan karriert, amiből 0-ról, albérletezve annyit tudtam volna keresni/félre tenni 0 segítség (inkább hátráltatás) mellett, hogy ma már akár az országból is lelépjek a SIM kártya csere mellett.


Van valakinek gyakorlata, tapasztalata, esetleg ezzel a témakörrel foglalkozó szakember, aki tudna hasznos tanácsokkal szolgálni? Hiszen nem az érzelmi része a probléma nálam, hanem inkább az, hogy nem fogok azért új életet kezdeni, itthagyni Budapestet, amikor itt van munka és így tovább, hogy tőlük megszabaduljak.


Azt pedig azért tettem hozzá, hogy "férfiként" mert volt jó pár "hasznos" tanács nőktől, csak náluk kicsit másképp működik a társadalmi berögződések miatt, ők könnyebben költöznek oda férfiakhoz, de szívesebben fogadják be őket akár idősebb emberek apróbb házkörüli munkákért, bevásárlásért, főzésért, a férfiaknak azért ebből a szempontból nehezebb, nálunk a házkörüli munka is kb. a legyünk ezermesterek lehetőleg ingyen, amivel ha rendelkeznénk, akkor nem okozna gondot a lakhatás, mert akkora szakemberhiány van. De ha nem vagyunk ezek a "pikk-pakk leburkolom a fürdőszobát" és elpálinkázok a főbérlőmmel típusok, akkor már nem leszünk szimpatikusak.



2022. ápr. 17. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Külvárosi garzon bérlése egyedül és másodállás? Nem igazán értettem meg mi a problémád, mi a kérdésed, annyit látok, hogy burkoltan prostizod és kritizálod a nőket. Mindnek is a hibája, hogy nem állnak meg neked. De javíts ki, ha nem ezt szeretted volna itt közölni.
2022. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg őket: [link] biztos tudnak segíteni.
2022. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

El kell költözni külön garzonba és ennyi

Nekem alkoholista családom van, unokatestvérem börtönben stb

Amikor már külön éltem senki sem tudott vagy találkozott a családommal.

Ha szóba került simán elmondtam bárkinek hogy milyen is az én családom.

Soha nem ítéltek meg engem a családom alapján.

Megismertek engem, a személyiségem a munkám, hogy én nem vagyok olyan mint ők és ennyi.

Nyilván volt aki megbotránkozott rajtuk de engem nem visel meg 🤷‍♀️ nem én választottam a családom de azt hogy én milyen ember vagyok és leszek én döntöm el.

2022. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!