Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire gondoltok,ha az utcán...

Mire gondoltok,ha az utcán láttok egy sánta embert aki mankóval jár?

Figyelt kérdés

A barátomnak volt egy balesete, novemberben műtötték, és még mankóval jár. Már nincsenek fájdalmai, nem szed gyógyszert és itthon a ház körül is kényelmesen közlekedik 1 darab mankóval. Rövidebb távokra, például a konyhába vagy a fürdőszobába kibiceg mankó nélkül is. Szerencsére ülőmunkája van egy irodában, így már dolgozik is és vezetni is tud.

Viszont utcára nem hajlandó kimenni, mert attól fél,hogy az emberek kinevetik vagy gúnyolódnak rajta.

Tehát november óta nem hagyta el a házat csak annyira,hogy eljár dolgozni.



2022. ápr. 18. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kimehet az utcára, semmi rosszat nem fognak róla gondolni az emberek. Nekem bő egy hónapja volt egy sportsérülésem, én túrabotot használtam terheléscsökkentésre, mankó nem kellett, semmi negatívat nem tapasztaltam.
2022. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nyilván nem poénból jár mankóval, ha meg mégis, az se érdekelne. Most akkor ennyiből senki se lépjen ki az utcára, mert valaki valamiért úgyis megszólja, kineveti. Nem lehet úgy élni, hogy folyton mások véleménye reakciója határozza meg az életét.
2022. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nagy általánosságban a mai világra az jellemző hogy rohan mindenki és mindenki saját magával van elfoglalva.

De egyébként én azt tapasztalom hogy ha mégis felfigyelnek ilyen emberekre,akik a mozgásukban korlátozva vannak együttérzően és támogatóan, segítőkészen viselkednek.És persze van egy olyan réteg is, akik szeretnek kötekedni és viccet csinálni mások problémájából.Ezek általában még fiatal suhancok, akik nincsenek teljesen tisztában a cselekedeteikkel, vagy épp mondjuk felnőtt emberek, akik értelmi szintje nagyon alacsony.De ez a réteg bármilyen feltűnésmentes emberbe bele képes kötni.Mankó sem kell hozzá.

2022. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Nek valami ilyesmi játszódna le a fejemben:

-*Meglátom

-Ssz😬, de xar lehet.

2022. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

#4:

Neked is jó szar életed lehet, hogy mindenre megjegyzést kell tenni.

2022. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
#5 Nálam ez az együttérzés jele és persze, mint írtam ez csak a fejemben játszódik le, a hangok bent maradnak😇
2022. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben igazából annyit nézek, hogy tisztes távolságot tartsak (így biztosan nem lököm fel véletlenül), illetve ha azt látom hogy segíteni kell, akkor fel tudjam ajánlani.


Szerintem az a "kínosabb", aki gúnyolódik ilyenen. Primitívség.

2022. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Metionin ***** válasza:
77%
Mióta én is mankóra kényszerültem baleset miatt, azok az élmények jutnának róla eszembe. Azelőtt meg semmi, nem is értem, kinek jut eszébe gúnyolódni vagy ilyesmi.
2022. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb annyi jut eszembe, hogy "szegény". De lehet, hogy ő is pont ugyanezt gondolja rólam, amikor meglátja, hogy szemüveget viselek, ő meg mondjuk nem :)
2022. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Tavaly jártam mankó al izomszakadás miatt, segítőkészek voltak az emberek, buszon kérés nélkül átadták a helyet, sorbanállásnál azért figyeltek, hogy ne lökjenek fel, nekem pozitív tapasztalataim vannak. Néha megkérdezték, hogy mi történt, így marad-e, de szerencsére nem maradtam mankós, csak alig észrevehetően sántítok, ha elfáradok.
2022. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!