Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallottatok már a HOCD mentáli...

Hallottatok már a HOCD mentális betegségről?

Figyelt kérdés

[link]


Mikor valaki fél a homoszexualitástól és ez OCD formájában nyilvánul meg.


Ledöbbentem, ez miért nem lehet csak fóbia és OCD? Miért kell külön kategória?



2022. ápr. 19. 21:30
 1/5 anonim válasza:
100%
Ez a szexuális OCD-k (SOCD) egyik altípusa. Elég sokféle OCD van, aminek van külön megnevezése, ilyen például az OCPD (obsessive-compulsive personality disorder) vagy a POCD (Pure OCD).
2022. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1, Köszönöm, utána olvastam. Ma is tanultam valamit.
2022. ápr. 19. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze nálam is több fajta kényszergondolat jött elő sajnos, de éppen melyik, és milyen szituációba szorongok be tőle. Ahogy az első válaszoló írta több fajája van. Nekem például ezért nehéz szembenézni a félelemeimmel, mert annyi adódik az OCD-ből, ha csak egy fajtával kéne megbírkóznom könnyebb lenne.
2022. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még a betegségröl, de most alapból utánanéztem. Senkinek nem kívánom, hogy ilyen idegállapotba kerüljön.
2022. ápr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy orvosilag is kapjon egy nevet, de hogy miért kell külön csoport, azt nem értem én se.
2022. máj. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!