Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Míért van az, hogy a bántott,...

Míért van az, hogy a bántott, kiközösített emberek a legjószívűbbek és egy kis törődésért bármit megtennének?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem így van, pont hogy az erőszakos "erősekhez" fognak törleszkedni.
2022. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert a népszerű embereknek természetes hogy figyelmet, törődést, kedvességet kapnak, akkor is is ha nem érdemlik meg. Ők nem tudják értékelni.
2022. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Az igaz, hogy sokan kis törődésért bármit megtennének, de azzal vitatkoznék, hogy ők a legjószívűbbek. Próbálj meg barátkozni velük és hamar kibukik, hogy ők sem szentek. Csak áldozati szerepben nehezen tűnnek elő a rossz tulajdonságok.
2022. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én is pont úgy veszem észre, hogy akit bántanak az is bánt másokat. Nem lehet így általánosítani. Valaki elég intelligens, hogy ne bántson másokat és oda figyeljen a környezetére, valaki meg egy paraszt és kész.

Azért hogy ilyen igényeid legyenek, erre születni kell.

2022. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Van egy ilyen ismerősöm, és részben én is ilyen vagyok. Én nem merek konfrontálódni, ezért vagyok alárendelt szerepben, ami nem jó.

Az ismerős meg tök nyers személyiségű egyén, azonban tudja, mi az a szegénység, az élet nevelte, így a szegényeket totál támogatja.

2022. ápr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Én azt vettem észre, hogy akiket kiközösítenek, azok tényleg nagyon kedvesek, jószívűek, aztán a sok negatív talasztalatt miatt a többségük előbb-utóbb megváltozik... Ebből lesznek az ilyen bunkó ge©ik mint én. És egyébként tökre meg lehet érteni. Amíg rendes voltam, hittem abban, hogy érdemes kedvesnek lenni, mert majd az emberek is úgy állnak hozzám ahogy én hozzájuk, addig egyetlen haveron/ barátom/ jó ismerősöm sem volt. Aztáb egyszer elegem lett az egészből, elkezdtem belexarni mindenbe, bárkit elküldök a fa$zba. Azóta sokan jófejnek tartanak🤦‍♂️ Az emberek furák🤷‍♂️
2022. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Én voltam kiközösítve, autizmus miatti furaság miatt.

Inkább igyekszem elfogadó lenni.

2022. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os!

Kitartás!

Légy kedves másokkal!

Akik pedig nem normális módon állnak hozzád, rosszal fizetnek a jóért, azokon ne háborogj!

Sajnos az emberek egy része tényleg ilyen.

De a jó cselekedetekben pont az a jó, hogy másokkal jót teszünk, segítünk nekik, örömöt okozunk nekik.

És ez még segíthet is azokon, akikkel kapcsolatban ezen negatív tapasztalatokat átéljük. Hogy jobbra forduljon az ő gondolkodásuk.


Jézus Krisztus a következőket mondta. Érdemes elgondolkodni ezeken a szavakon:

"Szeressétek ellenségeiteket, jól tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, Áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, és imádkozzatok azokért, a kik titeket háborgatnak. A ki egyik arczodat megüti, fordítsd néki a másikat is; és attól, a ki felső ruhádat elveszi, ne vond meg alsó ruhádat se. Mindennek pedig, a ki tőled kér, adj; és attól, a ki elveszi a tiédet, ne kérd vissza. És a mint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal. Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik. És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik. És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza. Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal. Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas." (Lukács evangéliuma 6:27-36)

2023. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!