Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológia szakon egyetemen...

Pszichológia szakon egyetemen van alkalmassági?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma de aszperges szindrómás vagyok nem tudom ez kizáró ok lenne-e.
2022. máj. 6. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Nem nincsen alkalmassági (sajnos),viszont megfelelő önismeret nem árt hozzá.
2022. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha most azt mondom, aspergeresként valószínűleg nem fogod észlelni a pácienseid apró metakommunikációs jeleit, mindjárt itt terem valaki, hogy de az aspiknak is joguk van hozzá. Jogiuk van, igen, csak pont az emberismeret gyengeségével nem okos dolog emberismereten alapuló hivatást választani.
2022. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
S főleg a páciensekkel való kommunikációs csúszhat félre, szerinted megfelelő stílusban beszélsz hozzájuk, közben lehet, hogy még mélyebb bajba lököd, mert ő másnak érzékeli a hozzá intézett szavaidat a stílusod miatt, mint amit te gondolnál. Ez olyan foglalkozásnál, ahol adott esetben öngyilkosságra készülőket kell megmenteni, veszélyes lehet.
2022. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs alkalmassági vizsga. Nem figyelnek ilyesmit, egyedül a pluszpontok miatt szükséges benyújtanod papírt arról, hogy neked ilyened van.

Lehet hogy egy pici hátránnyal indulsz majd, de nem behozhatatlan. Meg kell tanulni, ami hiányzik.

Én a második évemet húzom pszichológia szakon, antiszociális diagnózisom van. Észre kell venni a hiányosságokat.

2022. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy egyetemi társam pszichológiát tanult. Nem volt alkalmassági. De mondta, hogy teljesen más volt a csoporttársai személyisége, nagyon arrogánsak és célratörőek voltak, nem szerették a lelkizést, a dumálást, míg ő nem ilyen volt.


Én csak pszichológiás tárgyakat vettem fel, ott is csak a kutya nyáladzásáról beszélgettünk (pavlov), meg a szelektív figyelemről meg egy csoportterápiához hasonló óra volt, ahol pszichológiai játékok voltak, de nem volt tétje, nem alkalmassági volt. Nem tudom mi volt a tárgy neve, de rendszerint pár gyerek bőgött alatta, mert felidézte, hogy mennyire fáj valami amit odáig amúgy leszrt.

2022. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!