Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzátok fel, ha...

Hogy dolgozzátok fel, ha meghal egy híresség, akibe bele voltatok esve?

Figyelt kérdés
Nekem évek óta nem megy, és rendesen depressziós vagyok miatta, olyan gyakran a gondolataimban jár, hogy alig tudok másra figyelni, pláne nem a tanulásra vagy az életemre. Néha kicsit jobb, de vannak időszakok, amikor "visszaesem", és még egyszer, sokszor elolvasom a halálával kapcsolatos összes cikket, angolul is. Nyilván esélyem se lett volna segíteni, hiszen egy senki vagyok, de nem tudom feldolgozni, elfogadni, hogy meghalt. Hogy legyek jobban?

2022. máj. 15. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kövesd!
2022. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Melyik hírességről van szó?

Van vele közös fotód? Énekes, vagy színész?

Hallgasd egy ideig a zenéit/nézd a filmjeit, aztán szép lassan hagyd el ezeket, és próbálj rajta túllépni. Nem könnyű. Nekem nem ilyen plátói szerelmem hunyt el, hanem sajnos közeli hozzátartozóm nemrég, de én is nagyon szenvedek. Sokszor random sírok, minden előjel nélkül, meg hasonlók. Add ki te is magadból.

2022. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez az élet rendje, az élet vége a halál. Ezzel kell megbékélni...
2022. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dehogy van, külföldi és színész. Persze, szoktam filmjeit nézni, de nem igazán segít, ahogy az sem, hogy fiatalon halt meg, szóval nem igazán az az élet rendje, hogy még ilyen tevékeny, aktív korban haljon meg valaki, ráadásul nem halálos betegségben, hanem megelőzhető dologban.

Direkt nem írtam ki, kiről van szó, mert nem ez a lényeg, hanem a folyamat, hogy hogy a fenébe kellene ezt feldolgozni, és jobban lenni.

2022. máj. 15. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Egyrészt egy idegenbe beleesni? Akár tini korban elhiszem... max sajnálja az ember. Fogd fel úgy hogy sosem volt a szerelmed csak te gondoltad úgy... volt neki elég nője vagy pasija. Mint az összes színész, énekes, buszsofőr stb nek
2022. jún. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Idegenbe beleesni... igen. Lehet úgy tenni, hogy jajj, ez mekkora lúzerség, és hogy bezzeg normális emberrel nem fordulhat elő, de ez nem igaz. Mindenki beleesik egy idegenbe legalább egyszer (inkább többször), aki általában híresség. De értem, miért írod, nyilván nagyon érdekes a pszichológiája ennek, és hogy az agyunk hogy a fenébe tud így működni, meg a test miért állít elő egy kémiai koktélt pusztán azért, mert meglátunk egy idegent egy filmben vagy videoklipben, és bumm, meg is történik a csoda, miközben semmit nem tudunk arról, hogy ténylegesen a magánéletben milyen ember. Úgyhogy értem, miért kellene furának lennie ennek, de ettől a gyakorlatban még nagyon nem így működik. Rengetegen fantáziálnak hírességekről, férfiak és nők is, ez szerintem teljesen természetes. Jelen esetben ugye az a gáz, hogy az illető már nem él, és ez ad egy nagyon fura "ízt" a dolognak, jókora bűntudattal keverve. Természetesen tudom, hogy túl kellene lépni ezen valahogy (ha tudnám a módját, nem kattognék itt rajta), de ez meg magával húzza az "árulás" érzését, ami csak újabb bűntudatot kelt, mert ha már el is felejtettem, akkor nem is voltam igazán oda érte. Szóval szerintem rendkívül bonyolult a pszichológiai háttere az ilyen érzéseknek, gondoltam hátha valaki van még hasonlóan, vagy van valami jó módszere erre. DE csak paraszt válaszok jönnek, ami elég kiábrándító. Már megint csalódom az emberekben, de valahogy meg sem lepődöm.
2022. jún. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!