Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelképeznek a tetoválások?...

Mit jelképeznek a tetoválások? Főleg a lányoknál?!

Figyelt kérdés

Nagyon sok lányon látok tetoválásokat, s gondolkozom azon, mit is jelképezhetnek?!

Lényegében mit is?



2022. máj. 15. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ahány tetoválás, annyi féle jelentés. De nem mindegyiknek van, valaki csak azért tetováltat mert jól néz ki
2022. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
A tetkó mára akkora divatmajomkodás lett, hogy arra szavak nincsenek. Már az útszéli építőmunkás is "varrva" van.
2022. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Igazából a probléma az, hogy a legtöbb esetben semmit nem jelképeznek, hanem csak kiválasztják a katalógusból a mintákat és a tetováló meg felvarraj, és lehet menőzni, hogy na, nekem is van tetkóm, olyan, mint a XY celebnek.
2022. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha te engem egy árvácska tetoválással látsz az utcán és feljössz megkérdezni vadidegeneket hogy mit jelent, akkor szerinted honnan fogja tudni bármelyik válaszoló is, hogy a már elhunyt nagymamám kertje tele volt árvácskákkal és az egyik legelső emlékem, hogy együtt öntözzük őket?


Van amelyiknek van értelme, ezeket soha senkitől nem fogod tudni megérdeklődni, csak attól aki magára varratta.

És van, amikor nincs értelme a tetoválásnak, (ami nem olyan huu de nagy probléma - mindenki azt tesz a testére amit akar) ilyenkor pedig nincs is miről kérdezni.

2022. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Ahány tetkó, annyi jelentés, annyi emlék, annyi történet.


Vagy csak egy rosszul végződött kocsmatúra mellékterméke.


De általában mély, belső, érzelmekkel teli szimbóluma egy adott egyén életszakaszának.

2022. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Nálam:


Egy kicsi szivecske, ami olyan, mintha öltésekből lenne kirajzolva: ez édesanyámnak szól, varrónő a szakmája, az egyik szülinapján csináltattuk :)


Egy mancsnyom fehér tintával: ez konkrétan az első saját kutyusom mancsának lenyomata. Még él, de ez volt életem első tetoválása és mindenképp fehérrel szerettem volna próbálkozni.


Van egy nagyobb absztrakt mosómaci mintám a bal alkaromon, ezt a nászutunkon varrattam és a stílusa megegyezik a férjem kezén hasonló helyen lévő farkas stílusával. Csak ő két héttel azután ment varratni, hogy az első randink volt.


Illetve van egy másik absztrakt minta, amit nehéz leírni, de a szakmámhoz kapcsolódó tematikájú és trükkösen el van benne rejtve a Neptun-kódom. Ez meg akkor készült, mikor az utolsónak szánt egyetemi képzésemen negyedszerre is ugyanazt a Neptun-kódot kaptam. Egy nagyon hosszú, de számomra nagyon szép út végén csináltattam. :)


Valószínűleg lesznek olyan mintáim is, amiket csak azért varratok, mert szépek, de egyelőre abszolút jelentőségteljes motívumokat hordok magamon.

2022. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
mi az a fontos kulonbseg ami miatt kiemelted a lanyokat? ugyanugy azt csinalnak a testukkel mint ferfitarsaik.
2022. máj. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Én pl a neda szimbólumot tetováltatom majd magamra, mert számomra fontos jelentéssel bír - miután 2x is majdnem meghaltam étkezési zavarban, de sikerült teljesen felépülnöm belőle.
2022. máj. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

A karomon egy meztelen nő van ami a nőiességet és az erotikát jelképezi.

Az egész karom ebben a témában van tetoválva így virágok is vannak körülötte stb

A másik karomon egy idézet van amit nagymamám halála után tetováltattam magamra , ehez kapcsolódóan van tetoválva a másik karom. Egy arc van rajta, egy kaméleon és alomfogó.

A mellkasomon a képregényből Poison Ivy van maszkban és virágokkal

A hátamon angyal szárnyak vannak ,vízfesték hatásúan tetoválva. Rengeteg közös tetoválásom van barátokkal, testvérekkel.

És van sok tetoválásom aminek nincs jelentősége viszont nagyon tetszik

2022. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ettől lesznek "különlegeszek"! :D
2022. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!