Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az a Reddit nevű oldal ?...

Mi az a Reddit nevű oldal ? Ugyanaz, mint ez csak angolul kell írni ott ?

Figyelt kérdés
Magyarok is vannak ?

2022. máj. 18. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Jah kvázi egy libsi gyk legalább is azzá silányult.
2022. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Ha jól tudom, igen, ehhez hasonló. Mafyarokról nem tudom léteznek-e, de én akkor tévedek oda, ha egy konkrét kérdésem van azt kutatom gugliban és ott kötök ki.
2022. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kérdezni lehet, vannak külnböző dolgokhoz fórumok, mémgyűjtő csoportok és még sok más. Igen, használják magyarok is, sőt magyar subredditek is vannak.
2022. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Lehet, hogy vannak, de ha oda te magyarul beírsz valamit, akkor azt törlik is nyomban, meg a moderáció is jóval szigorúbb ott, konkrétan trollnak helye nincs.
2022. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4: a reddit több subreddit összessége. Vannak magyar subok mint az r/hungary és társai, de konkrét troll és shitpost subok is vannak.
2022. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha a facebookot ismered, olyan mint ott a nyilvános csoportok. Van ahol kérdeznek, van ahol képeket osztanak meg, van ahol kérdőívek vannak... Nagyon különbözőek. 90%-ban angol, de van magyar subreddit is, pl. az r/hungary
2022. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

A reddit a neofasizmus melegágya, azt az oldalt lelibsizni olyan szintű ostobaságra utal, amit nehéz szavakkal körülírni.........


De ja, kb ugyanilyen fórum az is, mint a gyk. Vannak normális témakörök, ahova normál emberek járnak, de van ott teljes agysorvasztó emberi hülyeség is (a politizálás olyan, mint itt a politika kategória, + vannak erotikus témakörök ahova max akkor érdemes menni, ha látni akarod a legselejtesebb embereket akik valaha is éltek)


Akkor a legjobb használni, ha pontosan tudod hogy mi érdekel (könyvek filmek, természet) rákeresel, és ott maradsz abban a kis közösségben.

2022. máj. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

A Reddit egy olyan közösségi oldal, ahol a felhasználók egy adott témával foglalkozó csoportokba belépve posztolhatnak illetve kommentálhatnak.

A lényeges hasonlóság a gyakorival, az az, hogy ott is lehet kérdezi, és információt szerezni, cserélni, megvitatni valamit, a lényeges különbség, hogy ott képeket és videókat is megosztanak, és látod az adott felhasználó többi posztját, így el tudod dönteni releváns-e amit mond, addig a gyakorin anonimitás van.


Az 1, és a 7-es válaszadónak igazuk van, az oldal méretétől adódóan sok szélsőséges csoport van jelen, de az emberek leginkább a hobbijukra használják a redditet, egy komposztolásról, kertészkedésről, urbanisztikáról, könyvekről, akvarisztikáról, órákról, késekről szóló csoportban semmi ilyen nem lesz. Ha meg belépsz egy olyan csoportba, ahol politikával foglalkoznak, házhoz mész a pofonér.


Magyar szempontból az r/hungary a legnagyobb magyar Reddit csoport, kb kétszázezer taggal, ahol leginkább napi politikáról beszélgetnek, leginkább a neoliberális vélemények dominálnak, pl választások körül vicces volt, hogy folyton arról panaszkodtak, hogy miért nem ír senki jobboldali véleményt oda, majd ha írt, leszavazták durván a válaszát. Vannak kiemelkedően érdekes és okos kommentek, és jó posztok, de a csoport tartalmának fele tényleg arról szól, hogy Mo-n minden rossz, és Orbán maga a Sátán.


Jó magyar sub még a r/kiszámoló, ami pénzügyekkel foglalkozó magyar csoport.

2022. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem rég fedeztem csak fel (eddig gyakoriztam), de mindig felmegy a vérnyomásom, amikor minden második mondatba belecsempésznek valamilyen angol kifejezést. Pl. “cringe, up-to-date terapeuta, tripp, szétbullshittel, off-topic”. Ez most tényleg menő a fiataloknál? Nem mintha én idős lennék, csak felforr az agyvizem az ilyentől.


A másik negatívuma, hogy hemzseg a fasiszta libernyákoktól (nem, nem vagyok Fideszes), és általában mindenki nagyon polkorrekt, lmbtq-támogató.


Az viszont jó, hogy sokkal kevesebb az elmebeteg, mint a gyakorin. Lehet igazán értelmes vitákat is találni, ahol nem szennyezik be a trollok a beszélgetést, és van pár nagyon okos hozzászólás, ami innen egyre kevésbé hiányzik.

2022. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

9-esnek: a cringe-t még nekem is szoknom kell, de a terapeuta szó máshol is nagyon gyakran használt, hirtelen nem is jut eszembe magyarul. Az off-topic az internettel lényegében egy idős magyar nyelvterületen is. Az up-to-date gyakran simán helyettesíthető lenne frissel, de bizonyos szövegkörnyezetben kicsit nehéz rá megfelelő szót találni, ezért aki gyakran használt angolt, ez könnyebben beugrik. A trippet nem tudom hol használják, a szétbulshittel meg ilyen szempontból egy kivétel a többitől, mert az igekötője magyar, így furább, viszont ez is olyan, hogy egyszerűbb így kifejezni magát az embernek néha.


A másik: a fasiszta libernyákot nem tudom értelmezni. Ez oximoron kb. Most valaki vagy fasiszta vagy liberális... Az viszont simán lehet, hogy ilyen és olyan ember is megjelenik a platformon.

2022. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!