Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lejárató kampány indult...

Lejárató kampány indult ellenem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés sajnos nem vicc.

Kezdem az elejéről: Lány vagyok, mondhatni már fiatal felnőtt. Az iskolát kijàrtam, dolgozom, több szakmával rendelkezem, és majd egyetemre szeretnék menni. Eddig edzettem, két munkahelyem is volt, eljártam szórakozni néha napján, szóval éltem az életemet.

Tavaly valamikor nyáron elkezdett nekem írogatni egy vadidegen korombeli srác. Kb egy hónap után találkoztunk, majd egy találkozó után már szétkürtölte mindenkinek, hogy mi együtt vagyunk, közben szó nem volt ilyenről. Megmondtam ezt neki is, hogy nem vagyunk együtt, egy találkozó után ne terjesszen ilyeneket. Találkoztunk még ezután kb kétszer, majd azt mondta, hogy ő megy ki külföldre dolgozni, és két évig haza se jön. Mondtam neki oké, hát úgysem vagyunk együtt. Ezek után még jobban nyomta, hogy mi együtt vagyunk, egy pár vagyunk, stb. Hiába mondtam neki, hogy nekem tàvkapcsolat nem kell, ő tovább fújta a hülyeségeit, majd a fejemhez vágott teljesen nonszensz dolgokat, hogy nem csinálok semmit(két munkahelyem volt, hozzáteszem még egyszer), nem értek semmihez(három szakmám van, amikhez nagyjából értek + vezetek napi szinten), egy senki vagyok (pedig nekem voltak haverjaim, barátnőim, mint írtam én nagy ritkán bulizni is eljàrtam, de neki tényleg nem volt senki, még egy fél ember sem akihez szólhatott volna), meg egyéb abszurd dolgokat elkezdett nekem irkálni. Fogtam, letiltottam. Nekem ilyen beteg ember nem kell.

Ezek után még aznap a legjobb barátnőmnek elkezdett írogatni, és addig tömte a fejét, hogy az ellenem fordult teljesen. Ez öt hónapja volt, és azóta sem hajlandó velem szóba állni. Megszerkesztett screenshotokat küldött neki, hogy én őt állítólag kibeszélem(soha nem történt ilyen, még egyszer írom: MEGSZERKESZTETT képeket küldött neki).

Ezek után hetekig telefonon zaklatott, és egyszer fel is vettem neki, de pont úgy, hogy előző nap hunyt el egy számomra nagyon közeli családtagom, és másnap rögtön bent kellett lennem munkában, és nagyon magam alatt voltam, és sírtam is egész munkaidő alatt, ekkor csörgött a telefon. Elkezdte nekem nyomni a hülyeségeit, én meg pont akkor abban a szörnyű helyzetben, elküldtem őt nagyon durván melegebb éghajlatra, és rànyomtam a telefont. Meg lehet szólni, de ELŐZŐ nap hunyt el egy KÖZELI családtagom, és nagyon nagyon kivoltam, amiért bent kellett rohadnom a munkahelyemen.

Ez négy hónapja történt, és tegnap visszajutott a fülembe, hogy lejárató kampányt indított ellenem egy több tízezer fős nyilvános csoportban ez az "ember", és olyanokat ír rólam, hogy én fogyatékos vagyok, nem vagyok normális, meg hazudozik össze-vissza a posztokban, én beteg vagyok mentálisan, nem dolgozok, lusta vagyok, csicska vagyok, stb. És ezekhez is csatolja a megszerkesztett screnneket, amiket állítólag én írtam. A kommentek a poszt alatt több ezresek, és mindenki látatlanban vadidegenként egyetért azzal, hogy én "fogyatékos ge ci" vagyok, és engem boldondokhàzàba kéne zárni.

Most mit tegyek?

Nem vagyok közszereplő, de kezdem àtérezni, hogy amikor róluk is indul egy-egy hasonló cikk azok mit érezhetnek...

Mit lehet egy ilyen helyzetben csinálni? Mindenki rajtam röhög, és nyomoréknak gondol. Szerintem néhányan közületek is látták ezt a posztot Facebookon...


2022. máj. 23. 12:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha valamit úgy írtam, hogy nem teljesen érthető, csak nagyon ideges vagyok a történtek miatt!
2022. máj. 23. 12:40
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni. Ha megvan még az eredeti beszélgetés, azt mutasd be mindenképpen. De vadidegennel soha, SOHA ne kezdj el írogatni!
2022. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Csak azt nem értem, hogy "egy vadidegen korombeli srác" Honnan tudja a legjobb barátnöd elérhetöségét? Hogyan terjeszt rolad ilyen vad dolgokat a TE ismeröseid körében? Hogyan érte el öket?
2022. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Megteszed a feljelentést, majd az adott fórumba berakod a feljelentés fotóját és pár eredeti screenshot-ot.
2022. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
Leszarod.
2022. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hármas. Jogos kérdés!

Tehát, találkoztunk háromszor összesen, és megnézte a profilomat is, ott látta, hogy van fent néhány darab közös képem a barátnőmmel. Megkérdezte, hogy ő ki? Mondtam neki, hogy még gimiben voltunk osztálytàrsak, jó barátnőm. Ezek után két kattintás volt neki írnia, és lejàratni engem nála is, és ellenem fordítani. Pedig ők ketten soha nem találkoztak, nem ismerték egymást.

2022. máj. 23. 12:53
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán zaklatás kategória, pláne hogy volt olyan hülye hogy főleg telefonon/üzenetben szállt rád. Feljelentést tehetsz, teljesen indokolt.


A kis "lejárató kampány" miatt meg ne legyenek álmatlan éjszakáid, akik az ilyen csoportokat látogatják, általában nem azon az értelmi szinten mozognak hogy megjegyezzék a nevét a lejáratott embereknek. Amint kilépnek a facebookból, már a felére sem emlékeznek annak amit olvastak.

2022. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy aggódok azon is, hogy most ez a kampány kihatàssal lesz a munkámra is a továbbiakban, mert ügyfelekből(azaz megrendelők ből) élek(nem MLM, vagy hasonló, hanem normális munka), és szerintem senki nem engedne be a házába egy olyan szakembert sem, akire azt írjàk, hogy fogyatékos, és zárt osztályra való...
2022. máj. 23. 13:12
 9/23 A kérdező kommentje:
Megrendelőkből*
2022. máj. 23. 13:12
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Miféle barátnőd az, aki attól ellened fordul, hogy egy vadidegen fickó rosszat ír rólad?
2022. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!