Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Romáknak milyen telefonja...

A Romáknak milyen telefonja szokott általában lenni?

Figyelt kérdés

Tudom ez a kérdés nem feltétlenül relatív mivel erre az is lehetne a válasz, hogy ugyanolyan mint a Magyar embereknek. Azonban van egy cigány barátom aki azt mondja, hogy ők teknológia szempontjából is legtöbben más beálítottságuak mint mi. Pl ő azt mondta, hogy inkább vesznek egy 32:9-es 90Hz monitort mint egy 3840x2160/165Hz. Már aki megteheti. Tehát ők e téren nem a felbontásra inkább a méretre mennek rá.

Telefonnal meg úgy más teknikai eszközzel kapcsolatban nem mondott példát, sajnos nem is kérdeztem tőle. Csak addig jutottunk el, hogy ő neki pl Huawei Mate 40 Proja van, mert nem szereti ő és a családja az Amcsi gyártmányokat. Mint pl az IPhone vagy Google.

Nem nagyon szoktam figyelni, hogy kinek milyen telefon van a kezébe. De sok cigánynál veszem észre azt, hogy Xiaomi Redmi 6,7 néha 8-as telefonjuk van. Egyébként még mindegyik jó mobil, viszont a Miui rendszere eléggé megtudja néha szívatni az embert főleg az újabb szériákban. Na meg az IPhone 11-es szériából is sokat látok náluk.

Viszont a gazdag roma ismerőseim általában nem IPhone. Hanem Huawei, Xiaomi, Sony, Samsung csúcs mobilokat szokott venni. Legtöbben talán a Sonyt szeretik nem csak a gazdag rétegekből. Bár Sony telefonok alapból nem olcsók. Lehet, hogy a kialakítás miatt. Galaxy S21 Ultra, Sony Xperia 1 III, Xiaomi Mi10 Ultra.

Egy olyan gazdag roma ismerősöm van aki minden évben a legújabb Pro Max IPhonet veszi meg magának, most is 13 Pro Maxja van. De van egy Samsung Galaxy S20-ja is másodlagos telefonnak. Azért mert az Androidot is használni akarja.

Én is ugyanez vagyok, mivel Xiaomi 11T-m van alapból. De másodlagos telónak vettem már egy citromsárga IPhone XR-t. Azért mert érdekel az IOS. És használtan 100-ért tudtam venni 128gb-set.

Én pl speciel nem azért használok androidot mert jobban tetszik. Szerintem az Apple jobb telókat csinál. Hanem mert az én munkámhoz illetve a hétköznapokban jobban jön nekem a droid. És nem Apple telefonra. Hanem a jó kis IMacemre van nekem szükségem ott Apple fronton.



2022. máj. 24. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Többségük sajátos értékrendet vall: legyen nagy, feltűnő, és tűnjön minél drágábbnak, vagy legyen drága ténylegesen. Simán megvesznek 300 000 forintos telefonokat is hitelre, aztán fél évig zsíros kenyéren él a család.
2022. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Lopott.
2022. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"32:9-es 90Hz monitort mint egy 3840x2160/165Hz. Már aki megteheti. Tehát ők e téren nem a felbontásra inkább a méretre mennek rá."


Ezt most még egyszer próbáld meg leírni. írtál képarányt, képfrissítést, még felbontást is, de méretet nem sikerült.


Egyébként teljesen felesleges általánosítani.

2022. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Lopott, teherautóról leesett, nullás hitelre kihozott, majd soha nem fizetett - általában ilyen telefonokkal nyomulnak a dögevők.
2022. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Milyen telefonja van? A tied xD
2022. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, amilyet letiltott a szolgáltató jelentős törlesztési hátralék miatt.
2022. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy néha elgondolkozom, mikor építőiparban a csóró segédmunkás cigók látszólag jobban élnek mint én.


Ők nem aggódnak, miből neveljenek gyereket, de már van nekik 3, ott nem egzisztenciális kérdés otthon lakni a pereputtyal meg 50 rokonnal. Nem aggódik sem albérleten, se semmin.

2022. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiknek egy Samsung S7 Edge, amit a táskámmal együtt nyúlt le. Kár, mert azt használtam cégesnek és imádtam. Érdekessége a dolognak, hogy Érd határában megszűnt a jel, szóval valószínűleg vagy megsemmisítette vagy valahogy teljesen kisütötte az agyát és a kis Rikárdó használja játéktelefonnak, mert másra már nem jó.
2022. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Én Roma vagyok. És az egész családomnak IPhoneja van. IPhone XR, XS XS Max, 11. Ilyeneket kapott mindenki használtan fél éve. Mert pénzügyileg, közép osztályosok vagyunk csak. Eleve 6-an vagyunk a családban. A fiamnak vettünk 13 Minit. 7-ről váltottunk neki arra. Azelőtt egy Xiaomi Redmi Note 3 Pro volt neki. Mert azt hittük androidra több játék van. És akkor többet játszott telefonon. De rá jöttünk, hogy nem és cseréltünk neki IPhone 7-re.

És nem, nem loptuk el egyiket sem. Egyébként akiket ismerek cigányt és magyart egalban ugyanannyian szeretik az Androidot és az IOSt.

Akiknek ilyen 40 ezer forintos Redmije van. Ők bizony talán igen, szegényebbek. De igazából egy átlag ember olyannal is elvan.

2022. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden roma él mélyszegénységben, plusz egy használt okostelefonhoz is olcsón hozzá lehet jutni.


Én pl ha elunnám ezt, amin pötyögök, odaadnám a nem roma apukámnak, aki így elég jól járna, ha másnak eladnám se kérhetnék érte sokat, mert már 5 éves.

2022. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!