Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Engem nem érdekel a pénz,...

Engem nem érdekel a pénz, hiszen abból max házat, illetve egy autót tudok venni,ugyanis ez az ember két legfontosabb vagyontárgya. Miben leljem meg a boldogságom?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 19:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Igaz a mondás: A pénz nem boldogít, de jó, ha van!

Igen, vehetsz házat, autót, de ha sok pénzed van, akkor tulajdonképpen szabad vagy. Úgy értem, többnyire azt csinálhatsz, ami jól esik. Bejárhatod a világot, jótékonykodhatsz, nem gyötör a stressz a pénztelenség miatt, luxusban élhetsz, stb. Van egy csomó előnye.

2022. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjam meg hogy te mitől legyél boldog?

Nem jó hozzáállás...

2022. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor mik azok a dolgok,ami egy embert boldoggá tesz?
2022. máj. 27. 20:34
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Pl.

Ott van mindjárt a jobb kezed.

Olcsó, kéznél van mindig, és boldoggá tesz.

2022. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Kinek mi. Engem az tesz boldoggá, ha olyan kihívással találom szembem magam, amit sikeresen meg tudok ugrani.

Pénz, ház, kocsi, ezek maximum csak kellékek.

2022. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Az ember alapvetõen akkor boldog, ha az életét a maga egészében értelmesnek látja. Az, hogy mi teszi értelmessé, teljesen szubjektív. Kinek a család, kinek a karrier, de van akinek egy hobbi pl van aki rengeteg könyvet olvas, más meg a halászatba merûl bele, gyakorlatilag bármi lehet, ami számodra élvezetes, értelmes.

Szerintem az a jó, ha nem megszállotként üldözünk egy valamit, hanem ha mindenbe belekóstolunk egy picit, egyensúlyban.

A helyzet az, hogy pénzre azért szükség lesz, annyira, ami lehetõséget biztosít arra, hogy járhasd a saját utad. Ha kevesebb van, azt hiányként élheted meg, de van az a szint is (inkább vállalkozóként) amikor csak hajszolod az egyre nagyobb számokat, mintha függõ lennél.

Azt tudom ajánlani neked, hogy próbálj ki minél több mindent, amíg valami jobban leköti a figyelmed. A boldogságért folyamatosan tenni kell, sosem érsz a dolgok végére igazán.

2022. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
nem csak ezt a 2 dolgot lehet belőle venni.
2022. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, ha valaki a pénzen maximum házat meg autót tud elképzelni, az soha nem lesz boldog...
2022. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te valami kretén vagy kérdező?
2022. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom
2022. máj. 28. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!