Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy álltok az idő múlásához?

Hogy álltok az idő múlásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé érdekes és sokak szerint bagatell dilemmám van. 26 éves vagyok és kisebb nagyobb kihagyásokkal már több mint három éve külföldön vagyok. Messze az otthonomtól. Szeretném bebiztosítani a jövőm amennyire csak lehet és olyan minőségi életet élni ami azt hiszem mindenkinek járna. Itt kint 10 év munkaviszony után jogosult lennék a nyugdíjra. Közben nyilván tudnék tartalékolni is mivel lényegesen jobb a kereset. Ezzel nem is lenne gond csak folyamatosan haza húz a szívem. Rettentően nehezen viselem a kintlétet. Ezt az állapotot azt sem könnyíti meg, hogy kb. 5 éve nincs barátnőm. Nyilván ezt valahogy túl lehet élni viszont a leges legnagyobb szívfájdalmam az, hogy mire meglenne a 10 év munkaviszonyom addigra 33 éves lennék. Gyakorlatilag az életem legszebb éveit tehát a 20-as éveit külföldön robotolva tölteném. Onnan már csak pár év és 40 vagyok úgy, hogy mellette még nem éltem igazán. Már most érzem a jeleit a kiégésnek hiszen mindenre csak legyintek és semmi sem motivál igazán. Ti, hogy viszonyultok ehhez a kérdéshez? Van aki azzal érvelt a környezetemben, hogy az idő ígyis úgyis eltelik gondolja csak bele, hogy van aki huszonévesen elkövet valami hatalmas baromságot és ezt az időszakot mondjuk börtönbe tölti ugyanúgy ő is akár adott esetben 30 + évesn szabadul és még semmit nem csinált az életben. Nyilván ez elég ritka eset és koránt sem vigasztal engem. Esetleg aki volt hasonló cipőben leírhatnád, hogy ő hogy dolgozta fel, hogy egy idegen országban a siker után kutatva elmentek mellette a legszebb évei és megöregedett. Nyilván 30 évesn még nem öreg az ember, de pont annyira idős, hogy rengeteg minden ki maradjon az életéből. Van aki viszont azt mondja, hogy 30 éves kor felett kezdődik csak igazán az élet.


2022. máj. 28. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön is el lehet kezdeni "élni".


Nekem kicsit úgy tűnik, mintha belekodoltad volna az agyadba, hogy külföld = munka és gurizes, itthon meg majd Hawaii lesz. Hát nem lesz.. Itthon is ez fog folytatódni.


Úgyhogy töröld ezt a rossz beidegzodest, ismerkedj, nyissal, és kezdj élni most.

2022. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze kedves válaszoló itt is lehet élni csak azért mégsem olyan mint a hazám. Tudom, hogy otthon is folytatódna ez a mókuskerék viszont nagyon hiányzik az ismerősök és a megszokott környezet jelenléte.
2022. máj. 28. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul vagyok tőle, a világ évről évre rosszabb sajnos.
2022. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik ország ez, ahol 10 év után nyugdíjba mehetsz? Ha átterjed a háború hozzánk, arrafelé venném az irányt.

Szerintem jobban járnál egy olyan szakmával, amit szeretsz csinálni és nem sajnálod rá az idődet pazarolni.

2022. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írországban vagyok. Az itteni szabályok szerint úgy van, hogy ha 10 éved le van dolgozva akkor jogosult vagy az itteni nyugdíjra bár nyilván nem az egészre. Mostanában tudtam meg, hogy ha pl. otthon van 30 év munka viszonyod itt kint pedig 10 éved és itt veszed fel a nyugdíjat akkor a 30-at hozzá számolják. Úgy néz ki át terjed hozzánk a háború?
2022. máj. 28. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem lesz háború nálunk, de erősen fegyverkezik az ország. Több már a katona a laktanyákban, mint kint a rendes ember. Én meg biztos, hogy nem fogok gyilkolászni senkit sem azért, hogy néhány elmeroggyant jobban érezhesse magát ettől.
2022. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak pénzkeresés miatt vagy kint és ennyire rosszul viseled, akkor gyere haza minél előbb. Akkor maradj ott, ha el tudod ott képzelni az életed hosszú távon meg azt, hogy ott letelepedsz.
2022. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ízgat.
2022. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!