Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik aránylag egészségesek,...

Akik aránylag egészségesek, azok miért beszélnek úgy az egészségükről, mintha az ő érdemük lenne? (Pl. ezen az oldalon, sőt, főleg a neten, élőben ilyen jóval kevésbé van.)

Figyelt kérdés

Például egy válaszoló leírta a minimális mennyiségű sportolgatását (azt is főleg otthon), hogy ő attól egészséges.


Illetve már-már felvágnak az egészségükkel, leírnak néhány szokást, ami egészségesnek mondható (jóindulattal), hogy ők ezért nem betegek...


Sokszor le is hurrogják a krónikus betegeket, hogy azok maguk tehetnek a bajukról.


2022. máj. 28. 11:52
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
65%
Van, akinek tényleg az. Mások meg esetleg mázlisták és önteltek is egyszerre, de ez nem túl gyakori.
2022. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Én az interneten gyakorinak látom.
2022. máj. 28. 12:07
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz, én is észrevettem. Mikor krónikus beteg lettem, sokan képesek voltak az arcomba mondani, hogy ők nem betegek hál'Istennek... miközben esetleg durva egészségtelen szokásaik vannak. Részemről csak annyit gondolok róluk, hogy jöhet még kutyára dér.


Meg azért van az éremnek másik oldala is: ha a betegségről nem is tehetünk, az állapotért sokkal többet tehetünk mint amit általában megteszünk.

2022. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Mit akarnak azzal elérni, hogy az ember képébe mondják, hogy nem betegek szerencsére? Mégis mit?


A másik meg amikor semmit se tudnak az ember betegségeiről, de közlik, hogy te tehetsz róla és egészségesen kellene élni... Mialatt ők isszák a napi 4 kávét adagonként 3 cukorral, az egyiket éhgyomorra és az ebéd az első étkezésük. Soroljam, hány betegség rizikófaktora ez? Vagy csak szénsavas üdítőt isznak. Vagy sohasem sportolnak. Mégis semmi bajuk. Azért, mert nekik jól működik a szervezetük. Nekem meg nem. Sajnos 100%-ban genetika. Na jó, 99,9%-ban genetika.

2022. máj. 28. 12:30
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért, de többen is mondták (csak ilyen elejtett megjegyzésként). Nem lettek tőle szimpibbek nálam.



"A másik meg amikor semmit se tudnak az ember betegségeiről, de közlik, hogy te tehetsz róla és egészségesen kellene élni."



Igen, és vannak betegségek amihez pláne különösen sokan hiszik, hogy értenek (és szívesen szólnak be)... :(

2022. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

A lelke mélyén ő is fél a betegségtől. Ezért szeretné azt hinni, hogy ha tesz ellene, akkor védett lesz. Ezért bebeszéli magának, hogy aki krónikus beteg, az mind saját maga tehet róla - ettől ő pedig megnyugszik.


Ezt eddig értem. Viszont mindennek van határa....

2022. máj. 28. 12:46
 7/43 anonim ***** válasza:
Mindkettőben igaza van. Mindenestre nem mindenki ilyen, és sokat elárul egy emberről, hogyan reagál.
2022. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Az interneten mindenki ilyen.
2022. máj. 28. 12:52
 9/43 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindegy, milyen krónikus betegségről van szó, allergiáról nem tehet senki, 2-es típusú cukorbetegség meg az esetek nagy részében 10-20-30 év egészségtelen élet következménye.
2022. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
igen, és a kedves beszólogató is épp abban a 10-20-30 évben osztja gyakran az eszet
2022. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!