Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tizen, huszonévesek, élnétek...

Tizen, huszonévesek, élnétek inkább a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas években?

Figyelt kérdés
2022. máj. 29. 20:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Akkor is megvoltak a maga sz@rsága az életnek, de egyszerűbb volt szerintem.
2022. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Úh, én igen.
2022. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem, az internet és a modern technológiai eszközök hiánya és a kötelező sorkatonai szolgálat nem túl vonzó.
2022. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Én simán.

Lennének amik hiányoznak, meg annak a kornak is megvoltak a hátrányai, de igen. Szívesen élnék abban a korban.

Ha meg jelen tudásom is vihetném, milliárdos lennék mire elérnénk a jelen korba.

2022. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

3-as


Nem nekem szólt a kérdés, de már 50 felett vagyok, tehát a fent említett korban voltam fiatal. Nem tagadom, a technika hatalmasat fejlődött és természetesen én is örömmel használom minden nap. De hatalmas hátrányai is vannak a mostani kornak. A katonaság egy vacak dolog volt, de szerencsémre én parancsnoki sofőr voltam és így előjogaim is voltak a feletteseimmel szemben. Bár baromságnak tűnt az egész, azért egy pár dologra megtanított. Nagyon egszerűen arra, hogy makulátlan rend legyen körülöttem. Nyilván ez sokat apadt, de ma is látok olyan videókat, képeket az interneten, hogy nem hiszem el, hogy milyen kupi van egyesek szobájában. Az, hogy nem volt mobiltelefon és nem volt internet, az azért volt jó, mert egymással töltöttük az időt. Konkrétan udvarolni kellett a lányoknak és mindent megtettünk azért, hogy eljöjjenek velünk. Ma meg ki van mindenki akadva egy hiányző szivecskétől vagy egy barom lájktól. Írni egyáltalán nem tudnak emberek, elkezdtek ábrákkal kommunikálni, ami sokszor poén, de nem lehet vele sok mindent pontosan kifejezni ... szerintem. Szerelmes leveleket írtunk órákig és vártunk a postára napokat vagy akár egy hetet is, ma meg 1 percen belül ha nincs ❤ vagy 👍🏻, akkor pánikol mindenki. Ha elmentem otthonról, nem hívott fel senki, hogy hol vagy már, vagy hogy gyere be ma dolgozni, mert baj van. Nyugodtabb, csendesebb, barátibb volt abban az időszakban fiatalnak lenni, mint most. De ne hidd, hogy nem élvezem azt, ami most van, mert nyilván igen. Csak nagyon más ez a kor, ez a társadalom, az emberekhez való hozzállás. Egy "öreg" mindig azt mondja, hogy rosszabb, de nem akarok ennyire negatív lenni. Maradjunk annyiban, hogy ennek a világnak is vannak jó és rossz dolgai, ahogy annak is voltak. De nyugi, ugyanezt fogod és fogjátok érezni mind, ha eltelik vagy 30 év és a saját gyerekeidnek mesélsz. Magasról tesznek majd a bárgyú és szegényes véleményedre.😂 Hiába, a fiatalok, azok mind ilyenek! Valamikor én is ilyen voltam.

2022. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Csak a nyolcvanas években, és csak nyugaton. Az összes többi korszakba ha úgy igazán beleképzelem magam, valószínűleg visítva menekülnék vissza a mai életembe.
2022. máj. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem, miért lenne jó? Már a mostani autoriter féldiktatúrával is tököm tele van, miért vágyakoznék a teljes diktatúrába?

Az a rendszer csak a lusta és buta embereknek volt jó. A tanult és szorgalmas embereket lehúzta a mocsárba, nem adott nekik kitörési lehetőséget. Bár sajnos a jelenlegi narancskommunista rezsim is erősen ebbe az irányba tart.

2022. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen, bármelyikben. Lazább volt a diktatúra, jobb volt az életszínvonal, rendesebbek voltak az emberek, jobbak voltak a zenék.
2022. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 MDaniel98 ***** válasza:
63%
Nem tudom, számomra nem tűnik ez olyan jó dealnek.
2022. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 91-ben születtem.


Csak azt a részét hiányolom mikor még voltak normális telek és nyarak. Nem kellett ötszáz faktoros naptej meg minden. Nem kellettek erős légkondik és nem kellett szinte befalazni az ablakokat a meleg miatt. Emlékszem még a 2000-es évek első felében is 11-is max 11:30-ig kint lehettünk a haverokkal 13-kor meg mehettünk vissza ki. Most meg már szinte 9 kor olyan meleg van hogy nem lehet nyitvahagyni az ablakokat. És még este 6-kor se mindig lehet kinyitni.

2022. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!