Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 0-24-ben idősgondozás, hogyan...

0-24-ben idősgondozás, hogyan tudnék segítséget találni a beteg édesanyámhoz?

Figyelt kérdés

Rákos beteg, túl a nyolcvanon, állandó fizikai segítségre szorul, de mentálisan még tiszta. Kinek hogyan sikerült ápolási segítséget találnia? Végigzongoráztam (és teszem folyamatosan) a lehetőségeket, bentlakásos otthonokban vagy olyanokat fogadnak, aki nem szorul ápolásra, vagy elfekvőben fogadnák, de ahhoz túl jó mentális állapotban van, le is épülne, vagy egy kisebb lakás árát kellene befizetni egy idősek otthonába egy apartmanért.

Ki hogyan oldotta meg? Köszönök minden tippet.



2022. máj. 31. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatnál lehet érdeklődni, van-e náluk lehetőség ápoló kérésére. Szokott lenni.
2022. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Házi gondozás ápolókkal.
2022. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én is ápoltam már rákos beteget (2 és fél évig, hol otthon, hol kórházban volt édesanyám. 65 évesen hunyt el.) Ideg összeroppanásával együtt 13 és fél évig álltam rendelkezésére 0-24-ben.


Nyilván azért IS halálozott el, mert hagyták meghalni - nem akart élni.


Sajnos a szociális szféra annyira elhanyagolt, annyira alulfizetett munkatársakkal, lebecsült tevékenységekkel, hogy erre nem tudok elsőre biztatót írni.


Egyházban találtam olyan segítséget, hogy a több tízezres gyógyszereket kiváltották - nem lett volna pénzem rá. (Katolikus karitász.)


Otthonsegítő szolgáltatásokban még a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál igyekeznek együtt gondolkodni, helyszínre kijárni. Viszont túlterheltek a munkatársak egyéb ügyfélkörökkel...


A családsegítő szolgálatnál is túl kevesen vannak ahhoz, hogy folyamatosan rendelkezésre álljanak. Területileg illetékes jogi segítségnyújtó osztály esetleg szolgálhat hiánypótló információkkal.


0-24-ben a lelki segélyszolgálati vonal is rendelkezésre állhat - 116-123. Ha már nagyon el vagy keseredve és feladnád... Délután Alapítvány, református lelkisegély szolgálat. Elérhetőségeik, rendelkezésre állási idejük elérhető az interneten.

2022. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Házi gondozókat kéne keresni, erdélyi, kárpátaljai nénik szoktak ilyet vállalni viszonylag megfizethető áron.
2022. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
0-24-ben havi 300, alsó hangon, és ők nem szakápolók. A szakápoló 450-től indul. Ha van pénzed, keress a neten hirdetéseket. Ha nincs, akkor vagy magadat áldozod be, vagy édesanyádat kell elhelyezni akárhogy/bárhogy. Sajnos nagyon gáz a helyzet, ahogy fentebb írták és én is megtapasztaltam.
2022. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Millió erre szakosodott cég van, csak győzd megfizetni. Először mondjuk el kell dönteni, hogy mire van szukseg: ha csak simán felügyelet kell, akkor kb bárki megfelel, és nem is lesz olyan drága. Ha szakapolas kell 7/24ben, akkor az a milliós tételt fogja megközelíteni havonta.

Az önkormányzat max heti pár órára biztosít segítséget, azt sem hosszú tavon

2022. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jó megoldás. Vagy te otthon maradsz vele, hiszen írtad, hogy állandó fizikai segítségre szorul, tehát 24 órás felügyelet kell neki. Így kimaradsz a munkából, alig lesz pénzed és a nyugdíjba sem számít bele.


A másik lehetőség, hogy fogadsz valakit mellé. Ez - ahogy az egyik válaszoló is írta - 300ezertől kezdődik havonta, ha 24 órában szeretnéd. És ez még nem is olyan sok. Gondolj bele, hogy az a valaki 24 órában ott van, tehát nincs élete.


Keresel idősek otthonát. Igen, egy apartmanért rengeteget kell fizetni, de eladható az édesanyád háza, vagy lakása. Abból lehet fedezni. Egyébként az apartman sem megoldás, ha 24 órás felügyelet kell, mert ott nincsenek mellette nővérek, gondozók.


Marad az önkormányzati idősek otthona, amire éveket kell várni és eléggé kétes a gondozás milyensége is.

2022. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!