Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szemet szemért, fogat fogért,...

Szemet szemért, fogat fogért, azaz a bosszú vagy revanzs elvével mennyire értesz egyet?

Figyelt kérdés

Ha egy látszólag barát, haver, kedves ismerős meglop, átver, becsap (több száz ezer forintos kár és a létszükséglet csorbul) akkor ha mód nyílik rá, visszaadnád neki az átverést?

Nem kifejezetten anyagilag megegyező kárt okozni neki de ugyanolyan szívtelenül kiszúrni vele, semmibe venni.



#barát, átverés, visszavágó, revanzs
2022. jún. 7. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Áhhhh.

Egyszerűen nem tartom vele többé a kapcsolatot, nem foglalkozom vele többé, nem pazarolnék rá időt.

2022. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha saját magától a sors létrehoz egy olyan szituációt ahol megtehetnéd?


Mert konkrétan erre gondoltam.


Tehát nem loholsz utána bosszút esküdve, hanem egy nap eléd jön ezüst tálcán a szituáció, hogy 1 mozdulattal visszaadhatod neki.

2022. jún. 7. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
2: akkor sem. Én nem pazarlom ilyenre az energiámat. Sőt, az a legnagyobb elégtétel, ha ilyen helyzetben sem teszek semmit.
2022. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legszívesebben visszaadnám neki!

De csak magamat alacsonyítom le az emberek előtt ha kiderülne.

Én nem akarok annyira bosszúszomjasan gyerekes lenni!: Tipikus "ő kezdte" szituáció.

2022. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2: amire az eljön, addigra én már rég túl vagyok rajta 😁
2022. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy az életben van egy körforgás, és mindenki megkapja azt, ha 1× b*tatja a másikat. Idő kell hozzá, észre kell venni, hogy mi miért van. Pl.: nem bánok jól egy munkatárssal (Z), ő átkerül egy másik helyre, de "véletlenül" megkapom azt a régebbi munkatársat (P), akivel korábban nem voltam jóban. Most valahogy elvagyunk egymással (P-vel) - de érződik, hogy rezeg a léc minden nap - , aki miatt odakerült ezen személy, azaz Z érdekes módon betegeskedni kezd, sokszor.
2022. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Vissza adnám ha tudnám. De csak óvatosan.
2022. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!