Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkoholizmus ennyire nagy dolog?

Alkoholizmus ennyire nagy dolog?

Figyelt kérdés

12 év után a szüleimmel tavaly nyáron hazaköltöztünk az USA-ból. Én ott kezdtem el az iskolát és itt egyetemre járok most 1 éve.

Ott nagyon jó barátaim voltak akiket sajnáltam ott hagyni de apa itt kapott jó ajánlatot és haza is akartak jönni a szüleim. Ott nem annyira ittunk és fontos volt az egészséges életmód a barátaimmal. Olyan sok jó program lehet iváson kívül,mozi,piknik,utazás vagy akárni program és bulizni is lehet úgy is. Itt viszont ha 1 pohárral akarok csak inni akkor én vagyok a lúzer és le akarnak itatni. Egy intership programban is vagyok egy cégnél és ott is ez megy a team building szabadprogramokon. Addig isznak amíg kiütik magukat és nekem ezt nagyon undorító látni,nem tetszik. Nagyon nagy igénytelenség! Itt miért van ez? Nagyon szomorú vagyok és úgy érzem hogy nem tudok beilleszkedni:( Valami tanács? Ez itt a divat vagy én keveredtem rossz helyekre?



2022. jún. 17. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Magyar betegség, ennyi. A legtöbben a frusztráltságukat, irigységüket így akarják levezetni. Ne akarj megváltozni és beállni a birkák közé. Ha emiatt kirekesztenek, vagy bántanak téged, akkor az az ő problémájuk, és hagyd őket békén.

Én se értem, hogy miért gondolják sokan, hogy nem lehet pia nélkül jól érezni magad, pedig lehet.


Keress olyan társaságot, ahol nem ez a prioritás.

2022. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyre keveredtél. Nekem munkahelyi, családi, baráti társaságban is van (vannak), aki (akik) szeret (szeretnek) sokat inni, de nem erőltetik senkire. Tök normális, ha vki egy kortyot se iszik vagy ha csak kicsit.
2022. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Ott nem ez volt a prirotása senkinek de itt mindenkinek és ez nagyon fura nekem.
2022. jún. 17. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Azért ne húzzuk rá az egész magyarságra!

Még a végén gyártotok egy szép kis kulturális sztereotípiát!

2022. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

#4

"Üdvözöljük az egymillió alkoholista országában!"

[link]


"Változatlanul alacsony az alkohol hazai ára, míg az alkoholfogyasztók aránya növekszik"

[link]


"Lényegesen többet iszik a magyar, mint tíz éve"

[link]


"Tíz év alatt a duplájára nőtt Magyarországon a nagyivók aránya"

[link]

2022. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem igaz, hogy mindenki! Max a te társaságodban ilyenek. Az én ismerőseim nem ilyenek. És ugyaúgy fordítva is igaz, USA-ban is vannak bőven piások.
2022. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Annyit kell megjegyezni az USA-hoz képest, hogy nálunk az alkoholizálás szociális tevékenység. Ha te az USA-ban kosárlabdáztál, akkor itt inni fogsz. A társasági élet nagyon nagyon alapvető pontja a közös italozás. A szociális élet alig képzelhető el piálás nélkül. Ahogy hallom az USA-ban nagyon visszaesett a közösségi élet, ami részben annak köszönhető, hogy az emberek egészségügyi okokból nem isznak. Ez helyes vagy nem helyes? Nem lehet tudni. Én sokáig nagyivónak számítottam, de jópár éve szinte semmit nem iszom és így sokkal jobban érzem magam. Szeretem ezt az énemet.
2022. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem,köszi.

Én is észrevettem azt hogy bármi program van,annak a fő pontja az ivás,legyen az strand, mozi,séta,kirandulás,bármi, a vége az ivás.

ott ahol éltünk nem volt ilyen, a legmenőbb lányok soha nem ittak, hanem azért volt a suliban mindenkinek a példaképe mert tudatosak voltak,sportosak,nem volt rajtuk felesleges kiló, egészségesek voltak,fitten öltöztek és olyan that girl életérzés ott a divat,ennek ami itt van az ellentéte én itt ilyet nem is láttam.

2022. jún. 17. 18:48
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk nincsenek példaképek vagy ha vannak, akkor az nagyon furcsán hat. Igazából ez egy olyan rendszer, amiben az a szabály, hogy olvadj be és ne akarj kilógni az átlagból. Ez szinte mindenhol így működik Közép-Európában. Én ismerek világbajnok sportolókat, még ők is olyanok. Meghúzódni a sarokban és kész.
2022. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Aki feltűnő azt elkaszálják. Itt a mindennapok sokak számára a túlélésről szólnak. A tudatosság nem jellemző, a dolgok sokszor véletlenszerűek. Ha vágysz valamire azt elnyomod. Egy megbocsájtható állapot van, amikor pofázhatsz: ha részeg vagy.


Kopizok egy klassz és nem túl hosszú docu-t, én nem láttam jobbat az alkoholizmusról:


[link]

2022. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!