Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért egyre lustább, igénytele...

Miért egyre lustább, igénytelenebb és kövérebb a társadalom?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, heti 4-szer sportolok, dolgozom is, soha eszembe nem jutna annyira ártani a testemnek, hogy szemét kajával tömöm (ezért is megy el inkább havi 100e ft élemiszerre). Ellenben gusztustalan, hogy az apatest/anyatest és a hurka lett a jellemző az embereknél, míg nekem izmos felsőm és kockás hasam van, amit 3 év kemény sporttal értem el.
2022. jún. 25. 16:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%

Garantálom nem tudsz hízni és erre mondod hogy eredmény és sportos!

Én is vékonynak számítok, de a testvérem küzd a kilókkal rendesen mégse verem a nyálam arra mennyire jobb vagyok mert nem vagyok!

2022. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
Különben meg nem muszáj megfektetned őket!
2022. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%

Sokan nem veszik figyelembe, hogy mindenkinek vannak vékony, kövér rokonai és el kell fogadni őket!

Esetleg szólhatsz, hogy aggódsz az egészségéért!

2022. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Rajtam is 35 fölött kezdtek megmaradni a kilók, addig bármit ehettem, egy dekát nem tudtam hízni, sokáig inkább sovány voltam. Te még csak 28 éves vagy, még neked is változhat az anyagcseréd.

Egyébként sokan nem tudnának ennyi pénz élelmiszerre kiadni, az emberek többsége leginkább az élelmiszeren spórol, ha spórolni kell, és a szemét kaják olcsóbbak. Egy zacskó chipset már kapsz 200 Ft alatt is, 1 kg paradicsom 500-1500 Ft még a legolcsóbb multiban is.

2022. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%
Megéri annyit erőlködni és olyan sok pénzt kiadni a szépségért? A többségnek úgy tűnik nem.
2022. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
Mert könnyebb zabálni, meg dögleni, mint tenni valamit magukért. Én itt vagyok 40 éves nőként, bombább testem van mint a 20 éveseknek, persze ez sok lemondással jár. Ha nincs kedvem akkor is megyek edzeni, nem ehetek már meg bármit stb. Aztán ilyeneket mondanak nekem, akik nem sportolnak és zabálnak, el vannak hízva:"neked könnyű!" Mégis miért lenne nekem könnyű? Itt futok a hegyen, brutál emelkedők vannak, néha majd meghalok bele, hogy így nézzek ki. Miért lenne nekem könnyű? Amúgy meg sportolás közben mindig úgy megbámulnak, mintha valami ufo lennék.
2022. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
13%

#4

Anyukám, aki 56 éves koráig élt, majdnem a haláláig 42 kg volt, közvetlen halála előtt betegsége miatt lefogyott. Szóval nem kell itt jönni, hogy jaj valaki idősödik, és törvényszerűen elhízik, mint egy di..sznó esetleg. Oké, változik a test és az anyagcsere, ezzel együtt, változz te is, alkalmazkodj!! Tudom, ez sokaknak irtó nehéz. Nem úgy kell étkezni 50 évesen is, mint 20 évesen.


Kérdésre a válasz: a társadalom igencsak jólétben él, a mekik állandóan tele vannak, a kajarendelés igencsak jól megy mostanság, a bevásárolókosarakban állandóan látni nasikat, kólákat, üdítőket..stb. Az emberek lusták mozogni, de zabálni mértéktelenül azt tudnak.


Sajnos nincs igényük az egészégre, de ha betegek, akkor megy a panaszkodás. Tenni kéne azért, hogy egészségesek maradjunk.


A magyar társadalomban mindenre van kifogás, főleg, hogy "alig eszem valamit, mégis hízom; sőt, még a levegőtől is hízom.."


Mindenki azt fogja kapni, amit megérdemel, amit a testének adott. A test nem felejt.


Szokták mondani: "Az vagy, amit megeszel."

2022. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
7-es, én odafigyelek az egészségemre, napi 10000 lépés a leggyengébb napomon is megvan, teljesítménytúrázok, 5km meg sem kottyan, amit az ismerőseim már nagy távnak tekintenek, de azért látom az árakat, én megtehetem, hogy megveszem a drágább, egészségesebb élelmiszert, de nem teheti meg mindenki. Amikor sovány voltam, úgy éreztem, sose lesz normális testalkatom, baromi nehéz volt nadrágot vásárolni, nem számított, mit ettem, mennyit mozogtam, aztán 35 fölött változott. Nem híztam el, csak már nem szenvedek a soványságtól.
2022. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert másnak más a fontos. Nem vagyok kövér (181cm/78kg), de azon túl, hogy nem zabálok ész nélkül, én sem sportolok különösebben. Néha elmegyek korcsolyázni, illetve sokat járok bringával, és ennyiben ki is merül nálam a sportolás.

Viszont sokat olvasok, sokat tanulok, nekem ez sokkal fontosabb, mint a kockák.

2022. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs valami nagyon elcseszett genetikád, és nem kell nagyon spórolnod, 28 évesen nem nagy erőfeszítés az egészséges testalkatot megtartani.
2022. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!