Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért isznak emberek üdítőket,...

Miért isznak emberek üdítőket, vagy alkoholt, amikor a legtöbb rákkeltő az édesítőszerek miatt, cukorbetegséget idézhetnek elő a cukortartalom miatt, függőséget alakíthatnak ki az ízfokozók és kóla esetében a koffein miatt, és egészségtelenek?

Figyelt kérdés
Miért nem jó a sima csapvíz?
2022. jún. 30. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Az íze miatt???
2022. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Mert finom
2022. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Bocs én nálunk nem merek csapvizet inni. Nitrát tartalmú.
2022. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Mi nem rakkelto.. azert isszak mert jolesik. Nem kell burokban elni meg megvonni minden jot
2022. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Miért dohányoznak az emberek? Miért vezetnek autót? Egészségtelen, környezetszennyező.
2022. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Azért iszok alkoholt, mert kis mértékben a vörösbor például orvosság. Én túlzásba nem viszem, de jól is esik, meg ha esetleg berúgok félévente egyszer az is nagyon jól esik. Ennyi. Üdítőt nem nagyon iszok. Inkább ilyen melegben jellemző, de alapból nem.
2022. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
mert finom, és mert nem mindenki sötétzöld rettegő, aki belehal az életbe, ha ránéz a meki logójára.
2022. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Pont azért. Valamiben meg kell halni.


Viccet félretéve, én azért iszom pl ízesített vizet, cukormentes szörpöket és italokat, mert így tudok megfelelő mennyiségű folyadékot bevinni gond nélkül. És leszarom, hogy ki szerint mi rákkeltő, a szénsav, citromsav, nátrium ciklamát és társai, amik abban vannak, amit én iszok, nem bizonyíthatóan rákkeltő.


De tudnék feltenni én is a napon magukat süttető/dohányzó/elhízott/mozgásszegény életmódot folytató/finomított élelmiszereket fogyasztó/munkáját utáló és emiatt stresszelő/fizikai munkát végző/sokgyerekes honfitársaimnak keresztkérdéseket az egészségükkel kapcsolatban. Az ország jelentős része kapásból mentálisan beteg. Ő dolguk, de aki engem baszogat azért, hogy nem csak vizet iszom, az kicsit nézzen már magába, hogy a tudatlansága meg a beleszarása miatt hány hibát vét a saját egészsége ellen az életében... Ha valaki fizikailag mindenre figyel, lelkileg megy rá. Nem tudsz sterilen étkezni anélkül, hogy megszállott lennél és stresszes a tiszta étel/ital beszerzése miatt.


Pengélen egyensúlyozunk egészség és betegség között, mindannyiunknak megvannak a maga kompromisszumai.

2022. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, ismered-e a Da Vinci csatornát, van rajta egy ikerdoki páros. Valamelyik adásukban pont azt vizsgálták, hogy mennyire öregszünk különféle életmódok mellett, ikreket vizsgáltak, illetve magukat is letesztelték. Az lett az eredmény, hogy legjobban a stressz öregít, még akkor is, ha amúgy nagyon odafigyelsz az életmódodra, étkezés, sport, viszont stresszes a munkád például.
2022. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Miért használnak az emberek mikrohullámú sütőt? Mert bizony AZ IS egészségtelen.
2022. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!