Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha eljutottam...

Mit tegyek, ha eljutottam odáig, hogy semmi értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Nem látom semmi értelmét az életnek a folyamatos nélkülözés miatt.


Gyógyszerésznek akartam tanulni, de mivel gyógyszerész hallgatóktól, pályaválasztási tanácsadótól is megkaptam, hogy az mellett lehetetlen dolgozni, így lemondtam róla.

Jelenleg a BGE-n vagyok első éves Pénzügy és számvitel Foszk-os hallgató (utálom), de már most csúsztam egy évet, mert a megélhetésem fedezése a tanulás rovására ment, de így az utolsó két félévre àtsorolnak önköltségesre, amit szintén nem tudom miből fogok kifizetni, hiszen még azt a kevés szociális ösztöndíjat se fogom kapni, mint most.


Az egyetem előtt kihagytam egy évet, de akkor is csak alkalmi munkáim voltak , mert mindenhol túljelentkezés volt vagy csak simán elutasítottak , így ha otthagyom az egyetem maximum csak gyári munkásnak vesznek fel, mert a lakóhelyemen más lehetőség nagyon nincs.


Otthon is csak a folyamatos veszekedés van , mert semmire nincs pénz és 52m2-en élünk 5-en.


Nem látom a lehetőséget, hogy ezen tudnék változtatni és normális körülményeket teremteni.


Annyira zavar, hogy a kortársaimon, volt gimis osztálytársaimon azt látom,hogy segítik őket a szüleik haladnak az életben, buliznak , utaznak, fesztiválokra járnak én meg örülök, ha hónap végén marad 5000 forint a számlámon.


21/N



2022. júl. 3. 00:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%

szia

legyél a barátnőm, én igaz, hogy vidéken élek, de nagy a házunk. ha nem zavarnak a cicák gyere ide <3

2022. júl. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Pénzem is van, szóval nem lenne gond hónap végére, viszont barátnőm nincsen. Nem is akarok különösebben csak kellene valaki akit szerethetek.


Első vagyok.

2022. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
Én is úgy érzem amúgy, hogy nincs értelme az életemnek, örülnék ha találnék valaki aki még értelmet ad neki, mielőtt eldobnám egy aranylövettel. ;)
2022. júl. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
55%

Átérzem a helyzeted, (0 szülői háttér) ugyan ez volt velem is. Csak én munka mellett döntöttem,kb 1 hetet jártam be egyetemre xd.

Ha lenne egy pénzügyes végzettséged az már több lehetőséget jelent munkaerőpiacon, szóval azt az évet a helyedben már lehúznám.

Már csak azért is, hogy ne gyárban kelljen szívnod.

Lett egy jó munkám azóta (csak a papír miatt mennék már egyetemre), ez veled is megtörténhet. Én is azt éreztem, hogy semmi értelme semminek kb, de ha kitartó vagy 1-2 év, (tudom most hosszú időnek tűnik) és csak egy kellemetlen emlék lesz ez az egész.

2022. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Elolvasva az élettörténetedet az akkori önmagam jut eszembe. Most 29 éves vagyok. Kijöttem külföldre, ledolgoztam 5 teljes évet. Most van 100.000€ a számlámon, és két év alkotói szabadságom. Ezek ellenére még is úgy érzem magam mint te mist, mert az életben maradás engem is felemésztett, és nem vagyok jól. Nem tudom mit kellene kezdenem magammal, az élet meg csak úgy rohan...


F

2022. júl. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ezt csak te hiszed hogy nincs lehetőség változtatni. Gondolom nem Pesten élsz, keress itt egy munkát és költözz fel vagy a környékre egy albérletbe, akár egy lakótárssal együtt hogy ne kerüljön annyiba. De sok lehetőség van még, csak most borúsan látsz.
2022. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Menj tovább.
2022. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha ezen út nem jó neked, másikra kell lépned. Ez ennyire egyszerű.

Valamiben csak jó vagy, azt kell fejlesztened-fialtatnod és mi lenne az, ezt csak te tudod.

2022. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Párod az van aki esetleg tudna neked segíteni vagy kicsit támogatni? 😊

25/F

2022. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pesten élek koliban.


Nincs párom és azt sem tudom miben vagyok jó és nyelveket se beszélek😟

2022. júl. 4. 14:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!