Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsa, hogy ennyire zavar...

Furcsa, hogy ennyire zavar Messengeren a "Látta" jelzés?

Figyelt kérdés
Nem tetszik, hogy a Messenger így belenyomja a képembe ezzel hogy a másik amúgy látta amit írtam, de magasról lesz**ja. Aztán mindig gyötrődhetek rajta, hogy vajon ezzel az üzenetemmel mi baja lehetett éppen. Nem lenne jó, ha kivennék ezt a Látta dolgot a Messengerből? Sokszor tényleg emiatt érzem úgy hogy baja van velem a másiknak, aztán kitudja, lehet valójában nincs is neki semmi
2022. júl. 8. 07:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Amikor a másik látta de nem válaszol, arról az esetről beszélek
2022. júl. 8. 07:20
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

És az mennyivel lenne jobb, ha azon őrlődnél, hogy látta vagy nem látta?

Ugyanaz lenne az eredmény, csak felturbózva még azzal, hogy megkapta, nem kapta? Ha nem kapta meg, akkor miért nem, küldjem e el még egyszer vagy ne és hasonlók.

...és itt ugyanúgy fennáll, hogyha látta, akkor miért nem válaszol?

2022. júl. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, hogy ezt ide leírom, de ez a hozzáállás, amit többek között te is gyakorolsz, nagyon fel tud húzni. Hadd mutassam meg, hogy néz ki a másik oldalról, ha olyan ismerős ír nekem, akiről tudom hogy hajlamos ezen őrlődni, megsértődni.


Megjön az üzenet, amikor épp az utcán közlekedek, vagy vásárolok, vagy dolgozok stb. Ha elolvasom, de nincs időm visszaírni, a sértődés borítékolható. Ha nem olvasom el, én kezdek őrlődni, mert mi van ha valami fontosat írt? Mondjuk szeretne még idejében szólni, hogy késik a találkozóról, vagy ne hozzak valamit, amit ő már vett, vagy (ne adja az ég), eltévedt, baj érte, stb. Ha fontos, akkor nyilván félreállok az utcán is visszaírni, de ha nem, akkor inkább az orrom elé nézek és majd írok, amikor időm van.


A kérdésedre: Nem kell kivenni ezt a funkciót, mert nagyon hasznos. Jelzi, hogy az üzenet célba ért, a címzett minimum tudomásul vette, amit küldtél. Ha nem ír, akkor 90%, hogy elfoglalt, ami szintén informatív. Ha pedig mégis más az oka, azt hidd el, magadtól is tudni fogod az előzményekből, felesleges a rágódás.

2022. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak sokszor később se reagál rá a másik ha egyszer már láttamozta
2022. júl. 8. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Adta jelét korábban, hogy valami gond van? Jelezte, hogy túl sokat, vagy épp felesleges dolgokat írsz? Esetleg azt, hogy gyakran veszekszel? Nem lehet, hogy figyelmen kívül hagytad egy kérését/jelzését? Ha nagyon kussban van, talán csak nem akarja hatszor leírni ugyanazt, vagy nincs kedve a sértődéshez.


Használd a messenger egy másik funkcióját: olvass vissza! Vedd észre, amit korábban nem.

2022. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít, ha látta, de lesz*rja, viszont ismerem a másik oldalt is... Ha elfoglalt vagyok, de érdekel az üzi, megnyitom, csak nem írom rögtön. Olyan is van, hogy fejben megvan a válasz, csak épp elküldeni felejtem el, aztán úgy veszem észre, hogy azon kezdek el gondolkozni, miért nem válaszolt még a másik. Ja, azért, mert nem is írtam semmit. :D
2022. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem szokott ilyesmi lenni. Hogy nem írnak vissza.

És tudod miért? Mert csak olyan emberekkel beszélgetek, akikről tudom, hogy érdeklem őket, és ők is érdekelnek engem. Nem fogom magam feleslegesen idegesíteni azzal, hogy olyanoknak írogatok, akiket amúgy k*rvára nem is érdeklek, és, még csak annyira sem méltatnak, hogy visszaválaszoljanak valamit.

És, hogy őszinte legyek, velem is szokott olyan lenni, hogy olyan ember ír rám, akivel baromira nincsen kedvem beszélgetni, akkor max. elolvasom az értesítéscsíkot, hogy mit akart, és megjelölöm olvasatlanként, aztán majd később, ha lesz kedvem energiám, meg időm válaszolni, válaszolok.

Na igen, ezt hittem. Csak ezzel az a baj, hogy, mint kiderült, azzal, hogy megjelölöm olvasatlankénz, a másiknak azt jelzi ki, hogy látta/láttam.

Szóval lehet, hogy veled is ez a helyzet, nem?

2022. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sokszor elfelejtem hogy válaszolni akartam -pedig tényleg- egyszerűen a napi sodrásban... van hogy két nap múlva válaszolok. Ne láss bele többet!!

Akit nem érdekelsz úgysem nézi meg!

Én amúgy ezért váltottam vissza butatelefonra okosról, ezért is. folyton veszekedtünk a viberen! Most sms-ben is tudunk de az még drága is szóval tényleg tök mindegy mit csinálsz kb.!!! :))

De nekem amúgy bevált a butatelefon. Gépem van otthon..amúgy is tudom hogy kb kit mennyire érdeklek..

2022. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!